Обов'язково зробіть це перед приготуванням хліба. Поради й рецепт від Клопотенка
Український кулінарний експерт Євген Клопотенко поділився на своєму сайті рецептом приготування корисного хліба.
"При виготовленні цільнозернового борошна зберігається оболонка зерна, у якій містяться вітаміни В і Е, а також важливі мінерали й мікроелементи. Натомість більш очищене біле борошно виготовляється лише з внутрішньої частини пшеничних зерен, воно не містить висівок та зародка і, відповідно, має бідніший харчовий профіль. Утім будьте уважні, не в кожному рецепті можна вільно замінити біле борошно на цільнозернове, адже їхні властивості дещо різняться", – попередив кулінар.
Перед початком роботи треба перевірити термін придатності дріжджів. Дуже важливо, щоб вони були свіжими і їх зберігали в належних умовах. Для опари дріжджі, і сухі, і пресовані, розводять теплою рідиною (водою, молоком, сироваткою), температура якої має бути 36 °С.
Інгредієнти:
- 10 г пресованих дріжджів;
- 1 ч. л. цукру;
- 1 ч. л. солі;
- 260 мл теплої води;
- 400 г просіяного цільнозернового борошна +10 г для посипання;
- 50 мл олії;
- 20 г гарбузового насіння.
Приготування
- У суху велику миску треба викласти 10 г дріжджів, 1 ч. л. цукру, 260 мл теплої води й перемішати.
- Додати до опари 400 г просіяного цільнозернового борошна, 1 ч. л. солі та замісити тісто. Накрити миску харчовою плівкою або рушником і залишити підходити на 30 хвилин у теплому місці.
- За 30 хвилин обім'яти тісто руками, знову накрити й залишити відпочивати ще на 20 хвилин.
- Змастити руки олією. Витягнути тісто з миски, викласти на робочу поверхню і розтягнути його у прямокутник, скласти удвічі й повернути в миску відпочивати ще 20 хвилин.
- Дістати тісто з миски, розтягнути у прямокутник, скласти в кілька разів і сформувати з нього круглий або овальний буханець. За допомогою кулінарного пензля змастити хліб водою та присипати зверху насінням гарбуза.
- Викласти хліб на лист, застелений пергаментом, накрити рушником і залишити постояти ще 40 хвилин. Випікати хліб 40 хвилин за температури 180 °С.
Контекст:
Клопотенко є співзасновником соціального проєкту Cult Food, мета якого – зміна культури харчування.
У 2021 році Клопотенко увійшов до списку людей, які впливають на майбутнє світової гастрономії, 50 Next, презентованого The World's 50 Best Restaurants.