Тісто за три хвилини. Найкращий рецепт шарлотки

Шарлотка має соковиту яблучну начинку
Фото: depositphotos.com

Український кулінар Євген Клопотенко на своєму сайті поділився рецептом приготування сезонної випічки з яблуками.

Клопотенко наголосив, що тісто готується три хвилини.

Інгредієнти:

  • два яйця С1;
  • 100 г цукру (за бажанням);
  • 10 г ванільного цукру;
  • 200 мл молока;
  • 250 г пшеничного борошна;
  • 1 ч. л. розпушувача;
  • дрібка солі;
  • цедра одного лимона;
  • чотири-п'ять яблук (за масою як тісто);
  • 20 г масла;
  • 10 г ванільного цукру;
  • 1 ст. л. цукру;
  • сік половини лимона (за бажанням).

Приготування

  1. Яблука помийте, просушіть, розріжте навпіл і виріжте серцевинку. Наріжте яблука великими скибками.
  2. Розігрійте сковороду з 20 г масла, викладіть на неї яблука, 1 ст. л. цукру, 10 г ванільного цукру й сік половини лимона. Можна навіть вкинути шматочки лимона на сковороду, щоб вони віддали свій аромат начинці.
  3. Карамелізуйте яблука, помішуючи п'ять – сім хвилин або доки вони стануть м'якими. Потім зніміть із вогню й охолодіть до кімнатної температури.
  4. Для тіста: у мисці змішайте два яйця, 100 г цукру, 10 г ванільного цукру, дрібку солі, 200 мл молока, а також 250 г борошна з 1 ч. л. розпушувача. Замішуйте тісто віничком до однорідності, маса має бути схожою на сметану.
  5. Форму для випікання змастіть маслом і вилийте в неї тісто. Зверху викладіть шматочки карамелізованих і охолоджених яблук. Випікайте шарлотку в розігрітій до +180 °C духовці 45–50 хвилин (режим нагрівання "верх-низ", без конвекції).