День захисту дітей: історія та мета свята
Міжнародний день захисту дітей – офіційно затверджене свято з 1925 року.
Першого дня літа, 1 червня, у всьому світі святкують Міжнародний день захисту дітей. Це свято є одним із найстаріших, яке офіційно здобуло статус міжнародного.
День захисту дітей було засновано 1925 року на Всесвітній конференції, присвяченій добробуту дитячого населення Землі. Тоді й визначилися з датою 1 червня. За однією з версій, незадовго до конференції, 1 червня 1925 року, китайський консул у США влаштував свято для своїх співвітчизників – дітей-сиріт китайського походження. Задля розваги він організував фестиваль човнів-драконів.
У повоєнні роки багато дітей залишилося без батьків, а тому їм потрібні були увага й опіка держави. У 1949 році на конференції Міжнародної демократичної федерації жінок у Парижі порушили тему захисту дітей і запропонували святкувати Міжнародний день захисту дітей щороку.
Початкова мета свята – розглянути проблемні питання, що стосуються дітей, та знайти шляхи їх вирішення.
В Україні День захисту дітей почали святкувати 1 червня з 1998 року. Відповідний указ підписав президент Леонід Кучма.
Незадовго до цього, 27 вересня 1991 року, в Україні набула чинності конвенція про права дитини. Це міжнародний документ, що визначає права дітей на освіту, відпочинок, користування досягненнями культури і науки.
Дату обрали з огляду на те, що в усьому світі День захисту дітей святкують 1 червня.
Зазвичай цього дня, крім засідань організацій, що займаються підтримкою і захистом дітей, проводять концерти та ігри з нагоди свята, семінари та зустрічі для батьків та опікунів.