Якими були перші світлофори
5 серпня відзначають Всесвітній день світлофора.
5 серпня 1914 року на перехресті 105-ї вулиці й Евклід-авеню Клівленда (США) встановили конструкцію, покликану автоматизувати регулювання дорожнього руху. Саме на честь цієї події 5 серпня відзначають Всесвітній день світлофора.
Автором конструкції був технолог Джеймс Год.
Появі цього винаходу передувала низка розроблень. Першою вважають модель світлофора, встановлену 10 грудня 1868 року біля будівлі британського парламенту в Лондоні. Прилад, створений Джеєм Найтом, складався із двох семафорних крил. Коли їх піднімали, це символізувало зупинення руху, коли опускали – можливість проходу. Установкою керували вручну. Але вона була ненадійною: за рік користування прилад вибухнув, поранивши людину, яка нею керувала.
Більш ніж за 40 років американський конструктор Ернст Сіррін розробив і запатентував модель, у якій через певний проміжок часу змінювалися написи "Стоп" і "Дозволено".
Перший електричний світлофор із двома круглими сигнальними вогнями червоного і зеленого кольорів розробив американець Лестер Вайр у 1912 році, але не запатентував моделі.
У всіх перших моделях світлофора зелений колір був зверху. Зараз такий порядок кольорів можна побачити лише в американському місті Сірак'юс. Місцеві емігранти з Ірландії заявили, що зелений колір, що символізує їхню батьківщину, не має бути під червоним, символом Англії, і наполягли на зміні їхнього розташування.
Сучасні світлофори відрізняються від своїх прабатьків: у центрі кола часто встановлюють зображення пішохода або стрілку, сигнал світлофора супроводжують голосом, що дозволяє рух і який повідомляє, що час переходу закінчується.