Кукурудза: користь і шкода
У кукурудзі міститься широкий спектр корисних речовин, аж до золота, але корисна вона далеко не всім.
Кукурудзу вважають найдавнішою хлібною рослиною у світі. Її батьківщина – Мексика. Цей злаковий продукт був широко поширеним у культурі та кухні стародавніх інків, ацтеків і майя. Вони шанували кукурудзу як священну рослину.
У Європу кукурудзу завіз мореплавець Христофор Колумб у кінці XV століття.
У кукурудзі містяться вітаміни А, групи В, Е, Н (біотин), а також кальцій, магній, фосфор, калій, натрій, залізо, йод. Кукурудза унікальна тим, що в її складі є невелика кількість золота. Воно сприяє нормалізації гормональних процесів в організмі і зміцнює імунітет.
Кукурудза стабілізує обмін речовин в організмі, очищає печінку і володіє жовчогінною дією. Продукт зміцнює серцевий м'яз і судини. Молода кукурудза здатна навіть розчиняти камені в нирках. Користь для організму дістають не тільки від вживання кукурудзяних зерен, а й від відвару качанів. Така рідина допомагає під час захворювань підшлункової залози.
Їсти кукурудзу не рекомендують людям із підвищеним згортанням крові. Кукурудзу вважають досить твердою їжею, тому від неї слід відмовитися тим, хто страждає на захворювання шлунково-кишкового тракту.