Чому алкоголь не допомагає під час стресу. Пояснення експертки

Не варто вживати алкоголь для зняття стресу
Фото: depositphotos.com

Використання алкоголю з метою позбавлення від стресу може викликати зворотний ефект. Чому це так, пояснила психологиня "Фонду Маша" Катерина Тімакіна, про що виданню "ГОРДОН" повідомила пресслужба цієї організації.

"Часто людям здається, що випити пару коктейлів у затишному барі або вдома після роботи, щоб розслабитися, – це гарна ідея. Начебто алкоголь поєднує нас і розвантажує після напруженого дня. Але є одне "але". Алкоголь викликає швидке звикання, і нам доводиться збільшувати дозу, щоб досягти бажаного ефекту. І що більше алкоголю в крові, то вищий рівень кортизолу – гормону стресу, якого ми намагаємося позбутися", – розповіла психологиня.

Як "працює" алкоголь

25 мл 40% алкоголю підвищують рівень кортизолу у крові на 3%. Алкоголь знеболює і вимикає відчуття, що щось не так, але паралельно непомітно підвищує рівень стресу. Водночас отруює організм.

Альтернативи

Важливо навчитися правильно долати стрес. Вино за переглядом серіалу можна замінити на вечірню прогулянку наодинці чи з друзями.

Оскільки тривале ходіння викликає напівтрансовий стан, стрес можна "виходити". Монотонне перебирання ногами працює так само, як і техніки саморегуляції.

Фото: depositphotos.com

Допоможе впоратися зі стресом і легкий біг навіть у дуже помірному темпі (аж до 7 км/год). Цей процес активує так звану ейфорію бігуна.

Ендоканабіноїди, які організм виробляє під час бігу, знижують рівень тривоги і напруги, дають гостре відчуття радості й присутності в моменті.