Як відновитися після стресу або конфлікту. Дві техніки від психологині
Щоб швидко впоратися з наслідками стресу й забути про проблему, можна використовувати спеціальні психологічні техніки. Ними поділилася методистка і психологиня Ірина Єфимцова, про що видання "ГОРДОН" повідомила пресслужба "Фонду Маша".
"Після конфліктів чи стресів ми почуваємося незадовільно не лише емоційно, а й фізично. Бо тіло також реагує на потрясіння – у будь-якій його частині можуть з'явитися неприємні відчуття", – зазначила Єфимцова. Вона порадила записати й вивчити допоміжні техніки.
Техніка №1
Для виконання цієї техніки знадобляться ручка або олівець та папір.
Потрібно сісти, знайти зручну позу. Розслабитися і сконцентруватися на своєму неприємному відчутті.
Потрібно поставити собі запитання:
- У якій частині тіла є неприємне відчуття?
- Який вигляд це має?
- На що схоже?
- Якого розміру?
- Чи має форму?
- Якого кольору?
- Може, воно чимось пахне?
Треба уявити, що це відчуття – поза тілом, воно просто перед вами. Потрібно роздивитися його. Розібратися, яка перша фраза спадає за цих обставин на думку, і записати її на папері.
Треба сказати цю фразу вголос один або кілька разів – і вам стане легше. Папір, на якому написано фразу, можна порвати й викинути.
Техніка №2
Початок такий самий, як і в попередній вправі. Потрібно сісти у зручну позу, розслабитися, сконцентруватися на своєму неприємному відчутті. Поставити собі ті самі запитання, що й у першій техніці.
Потрібно уявити, що це неприємне відчуття чи біль – не у вашому тілі, а у вас на долоні. Стисніть міцно-міцно долоню в кулак на кілька секунд, ніби намагаєтеся розчавити те, що на ній. Почніть дуже повільно розтискати кулак. Поступово й дуже повільно розкривайте долоню. Коли почнете розслаблювати пальці – починайте з мізинця, далі повільно випрямляйте безіменний, середній, вказівний і великий пальці. Час розкриття долоні – від двох до трьох хвилин.
"Разом із долонькою розслабитеся і ви. Спробуйте!" – додала психологиня.