Найкращі STEM-іграшки для дітей 2021 року Актуально

Фото: depositphotos.com

STEM-навчання за допомогою технологічних іграшок – світовий тренд. Воно спрямоване на розвиток інтелектуальних здібностей дитини і наочну демонстрацію застосування науки в житті з раннього дитинства. Щорічно в нішу заходять нові гравці ринку, пропонуючи модулі, які навчають основ програмування, робототехніки, хімії, електроніки та електрики. Навесні 2021 року було названо лідерів рейтингу найкращих STEM-іграшок.

Що таке STEM?

STEM – абревіатура Science Technology Engineering Math, тобто наука, технології, інженерія, математика. Метою ігор цієї серії є залучення дітей до науково-технічної творчості. Нове покоління живе у світі потужних смартфонів, має доступ до різноманітного контенту, вміє завантажувати, встановлювати та користуватися програмами, застосунками і таких дітей потрібно зацікавлювати чимось особливим.

Великий український ритейлер Панама серед перших пропонує новинки для дітей, які обожнюють світ електроніки і технологій. До асортименту пропозицій входять ігрові набори з роботами і картками для програмування, інтерактивні іграшки, які допомагають знайомитися з азами кодування, конструктори "Супутник", "Програмований світлодіод", "Робомобіль", "Гідравлічна кібер-рука" тощо.

Розвиток компетенцій під час використання STEM-іграшок:

  • досвід конструювання у різних ракурсах, проєкціях;

  • освоєння простору, геометричних тіл, фігур, цифрових і медійних технологій;

  • розвиток логіки, алгоритмічного мислення, здібностей до практичного і розумовому експериментування;

  • поліпшення навичок планування, моделювання, знаходження закономірностей, формування основ програмування.

Щоб здивувати і зацікавити сучасну дитину, потрібні складні, хитромудрі іграшки із цікавими технічними трюками, електронікою. Напрям цікавий і поки в ньому є місце для нових гравців. Це одна з причин, через яку STEM-ніша активно розвивається.

Настільні ігри з фотодіодами, резисторами і перемикачами, головоломки з безліччю електричних ланцюгів, ігри-бродилки таблицею Менделєєва, настільні гри типу "Полагодимо комп" – це лише невелика частина освітніх іграшок, які вже стали хітами. У новий топ увійшли пристрої, що відкривають практично безмежні можливості для простого і доступного освоєння нових технологій.

Найкращі STEM-іграшки для дітей 2021 року

Нове покоління вимагає креативу, тому STEM-напрям розширив іще один модуль. A – art, означає мистецтво, і нові хіти, звичайно, передбачають творчий складник. Тепер наука для дітей буде веселою, цікавою і захопливою, а головне – не нудною!

Топ STEAM-іграшок:

  • Wonder Workshop Dash – міцний, вандалостійкий робот, якого можна навчити співати, танцювати і грати за допомогою голосових команд та відповідних застосунків.

  • Intelino Smart Train – набір розумних поїздів, вчить дітей програмувати. Вони можуть віддавати команди поїзду, кладучи кольорові плитки на рейки або керуючи ним із програми.

  • Elenco Snap Circuits Jr. – навчання основ електротехніки без зварювання, можна реалізувати понад 100 електричних проєктів (фотодатчик, вимикач світла, сирена тощо).

  • Конструктор Fischertechnik Profi "Пневматика" – комплект для будівництва екскаватора, цехового крана, штампувальної машини, ознайомлює дітей із законами фізики. У наборі є компресор, ручні клапани, насос, резервуар стисненого повітря, пневматичні циліндри.

  • Lego Vidiyo – музичний відеомейкер, який використовує доповнену реальність. Застосунок дає змогу дітям створювати, зніматися у власних музичних кліпах, використовуючи деталі LEGO і мініфігурки.

  • Іграшки-головоломки Gear 8 від Play-A-Maze – допомагають дітям оволодіти фізичними навичками, інженерними компетенціями, а дорослим зняти стрес і розслабитися.

Рейтинг склали фахівці з інформатики, штучного інтелекту, робототехніки, освіти, медицини та науки про розвиток. Найбільший освітній ефект фіксують під час поєднання різних наборів. Зокрема, хімічний експеримент можна доповнити конструкцією з LEGO Education, синтезувати художню і технічну творчість (мальована, лялькова, флеш-анімація тощо). Що ширший і різноманітніший досвід дитини, то сильніший інтерес до опанування нових знань.