Квашена капуста: користь і шкода
Під час приготування квашеної капусти слід використовувати правильний посуд, і тоді продукт принесе неоціненну користь організму в холодну пору року.
Квашена капуста багата вітамінами А, В, С, К і U. Регулярне її вживання позитивно впливає на імунну систему, перешкоджає передчасному старінню і регулює травлення.
Квашена капуста з додаванням рослинної олії здатна забезпечити профілактику виразки шлунка і дванадцятипалого кишечника.
Вміст йоду підтримує функції щитовидної залози. Молочна кислота нейтралізує умовно-патогенні бактерії і бореться навіть із кишковою паличкою.
Продукт перешкоджає формуванню ракових клітин і розвитку пухлин.
Квашена капуста показана під час дієт і ожиріння. В останньому випадку п'ють навіть капустяний розсіл, який здатний виводити токсини і руйнувати жирові відкладення. Квашену капусту можна їсти навіть вагітним, а в разі токсикозу вона може позбавити від нудоти.
Чоловікам також корисно вживати цей продукт, оскільки він позитивно впливає на репродуктивну систему і підвищує потенцію.
На відміну від термічно оброблених продуктів, процес закваски не руйнує корисних речовин, тому в холодну пору року квашена капуста є необхідною стравою, яка підтримує організм.
Шкоди квашена капуста може завдати людям, для яких вона є алергеном. З обережністю вживати її слід у разі гострих захворювань шлунково-кишкового тракту, наприклад гастриту, виразок.
У приготуванні цього продукту протипоказано використовувати оцинкований посуд, оскільки під час бродіння метал виділяє отруйні сполуки олова і цинку. Для закваски слід використовувати скляну банку або емальований посуд.