Що таке мікрогрін і в чому його користь
Мікрогрін, або мікрозелень – це молоді паростки рослин, які використовують у їжу і для декору страв. У чому користь модного суперфуду, розповідає видання "ГОРДОН".
На початку росту кількість корисних речовин у рослині максимальна. Вважають, що пік концентрації – у перші 7–14 днів. Важливо й те, що за короткий проміжок часу паростки не встигають увібрати шкідливі речовини з ґрунту й довкілля. Тому мікрозелень належить до найбільш екологічно чистих продуктів.
Головна властивість мікрозелені різних городніх культур – виведення з організму вільних радикалів, оскільки рослини на початковому етапі росту є антиоксидантами. Ці продукти допомагають підтримати організм у тонусі й сприятливо впливають на стан шкіри, волосся й нігтів.
Поліфеноли, на які багата мікрозелень, запобігають розвитку серцево-судинних захворювань. Ці властивості спільні в мікрогріну різних видів. Є також і особливості.
Соняшник містить високу концентрацію фолієвої кислоти. Тому він корисний для жінок, особливо під час вагітності або її планування. Паростки соняшника регулюють роботу щитоподібної залози й серцево-судинної системи.
Горох позитивно впливає на роботу нирок і виводить зайву рідину з організму. Вживання цієї мікрозелені знижує ризик утворення тромбів. Також зміцнює імунітет і допомагає підвищити рівень еритроцитів.
Цибуля багата на вітамін С і селен, а тому сприяє зміцненню імунітету. Завдяки флавоноїдам мікрозелень цибулі допомагає подолати інфекційні й вірусні захворювання.
На вітамін С також багатий мікрогрін щавлю. Завдяки м'якій дії щавлевої кислоти відбувається очищення кишківника й пригнічення шкідливої мікрофлори. Щавель також корисний для ротової порожнини й, зокрема, рекомендований при пародонтиті.
Редиска прискорює обмін речовин, її рекомендують як складник дієтичного раціону. Мікрогрін редиски знижує рівень цукру в крові й захищає судини, протидіючи розвитку атеросклерозу.
Люцерна містить у високій концентрації вітамін К. А тому допомагає зміцнити м'язи, прискорити загоєння ран. Люцерна багата на залізо, і тому корисна для кровоносної системи.
Мікрогрін можна вирощувати вдома на підвіконні та вживати цілий рік. Паростки їдять у свіжому вигляді як самостійну закуску, а також додають у салати.