Сонцезахисні окуляри. Як створювали головний аксесуар спекотного сезону
Стародавні цивілізації
До нашої ери люди намагалися захистити очі від пекучого сонця. Псевдоокуляри мали зовсім не такий вигляд, як сучасні. Для захисту очей використовували плоскі камені з прорізами посередині, кору дерев, листя, шматочки металу.
Єгипетські фараони для захисту очей від сонячних променів використовували тонкі спилки смарагду. Їх обрамляли бронзою і прикріплювали до головних уборів.
Лорнет зі смарагдовими лінзами використовував давньоримський імператор Нерон під час гладіаторських боїв.
У Стародавньому Китаї очі прикривали пластинами кварцу. Це робили не лише надворі, а й у будівлях суду. Такі окуляри носили судді, щоб учасники процесу не бачили виразу їхніх очей.
Перші кольорові лінзи
Прототипом сучасних сонцезахисних окулярів є винахід англійського фізика Джеймса Еск'ю 1752 року. Ці лінзи були синього кольору. Вони затримували яскраве випромінювання.
1798 року сонцезахисні окуляри створили для французького імператора Наполеона перед його походом до Єгипту. Тоді окуляри створили для всієї французької армії. Скло затемнили за допомогою сажі.
Для льотчиків
Під час Першої світової війни вперше почали застосовувати військову авіацію. Льотчикам потрібно було захищати очі від ультрафіолету. Спеціально для них німецька фірма Zeiss, яка придбала частину потужностей американської компанії Bausch & Lomb, створила окуляри, які дістали назву "авіатори". Вони мали широкі лінзи, які прикривають очі з усіх боків. Ця модель згодом увійшла в моду серед цивільного населення, її досі випускають різні марки.
У 1929 році американський офтальмолог Сем Фостер, засновник компанії FosterGrant, випустив модель авіаторів для широкої аудиторії.
Окуляри з поляризацією
1929 року у США бізнесмен Фостер Грант розпочав масовий випуск сонцезахисних окулярів. Їх скло мало затемнену поверхню, але не мало захисту від ультрафіолету.
Поляризовані окуляри почали випускати 1936 року після того, як американський фізик Едвін Ленд винайшов лінзи з полароїдним фільтром. Досі окуляри з таким покриттям є найсильнішим пристроєм для захисту очей від ультрафіолету.