"Тропічна злива" й "обійми метелика". Як перезавантажити мозок. Поради психологині
В умовах постійного стресу й емоційних навантажень людині потрібне перезавантаження, щоб знайти нові сили. Психологиня і методистка Центру ментального відновлення "Незламна" від "Фонду Маша" Катерина Тімакіна розповіла, як допомогти собі, щоб краще тримати удар. Про це виданню "ГОРДОН" повідомила пресслужба "Фонду Маша", який заснувала українська телеведуча Маша Єфросиніна.
"Людина може "перетравлювати" високий рівень стресу лише тоді, коли має досить зовнішніх і внутрішніх ресурсів, щоб спертися на них і витримати навантаження. У психології є таке поняття, як "вікно толерантності". Це наша пропускна здатність сприймати те, що відбувається. Коли вікно "вузьке", ми дуже важко витримуємо стрес, коли відчинене навстіж, можемо впоратися з навантаженням", – пояснила психологиня.
У разі втоми, браку сну і в умовах постійного потоку новин пропускна здатність знижується. Людина закривається й віддаляється від своїх близьких, тому що в неї немає сил бути в контакті. Відчинити "вікно толерантності" можна завдяки перезавантаженню мозку.
Вправа "тропічна злива"
Її можна робити разом із колегами або дітьми.
Потрібно уявити, що ви йдете парком і здіймається вітер. Водночас потрібно терти долоні, імітуючи вітер. Щоб імітувати падіння крапель дощу, потрібно поклацати пальцями. Щоб передати посилення дощу – схрестивши руки на грудях, по черзі кожною рукою поплескати себе по плечах. Поплескавши себе долонями по ногах, стегнах, тулубу, потрібно уявити, що дощ перетворюється на зливу.
Потім зробити вправи у зворотному порядку – "відтворити" дощ, який вщухає.
"Обійми метелика"
Якщо у вас немає можливості встати й повноцінно зробити всі вправи, можна обмежити дії до "обіймів метелика".
Схрестивши руки на грудях, потрібно поплескати себе по плечах.
"У момент перехресних оплесків ми перезавантажуємо півкулі мозку, а наша пропускна здатність відчувати стрес зростає", – пояснила психологиня.