"Метінвест" майбутнього: декарбонізація, цифровізація та ШІ – ССО Ніколаєнко

Тренд на декарбонізацію відкриває перед "Метінвестом" нові можливості для розширення виробництва й модернізації потужностей, а розвиток ШІ дає змогу запроваджувати принципово нові цифрові рішення. Про це розповів комерційний директор компанії Дмитро Ніколаєнко у великому інтерв'ю для проєкту FAQ Talks, повідомив сайт компанії.
"Тренд на декарбонізацію відкриває можливості для виробництва окатків DRI-класу, HBI й електросталі, а також для модернізації наших українських і європейських підприємств і розширення дистрибуційної мережі. Тож на найближчі 10 років нам точно є що робити. Наразі немає адекватних замінників сталі – вона унікальна як матеріал для виробництва багатьох речей, і є на 100% перероблюваною. Майже все можна зробити зі сталі. Ми маємо сировинну базу, ринок і команду спеціалістів – треба просто брати й робити", – сказав Ніколаєнко.
Також, за його словами, компанія активно використовує управлінські ERP-системи, які постійно розвиваються й дають змогу оперативно працювати із цифрами й аналітикою.
"Ми маємо багато цифрових інструментів, не всі з них ми використовуємо повною мірою, але активно розвиваємо ці механізми, і вони вже дають відчутний економічний ефект: вихід на нових клієнтів, систематизацію прайсингу й більш структуроване ціноутворення. Крім того, автоматизація документообігу допомагає мінімізувати помилки і вплив людського фактору. У результаті скорочується час роботи з клієнтом і оброблення замовлень, а також зменшується кількість помилок", – пояснив комерційний директор.
Крім того, за його словами, активно компанія застосовує й елементи ШІ – уже стало набагато простіше шукати інформацію, а із часом цей функціонал буде розширено.
Контекст:
"Метінвест" запровадив власну розробку на основі ШІ, яка дістала назву ForgeCheck. Вона виявляє дефекти під час виробництва слябів – металургійного напівфабрикату, з якого виготовляють листовий прокат на "Запоріжсталь". Прогнозована економія на рік для компанії вже становить $250 тис.