Денісова повідомила, що кількох громадян України в окупованому Криму та РФ утримують у карцерах і "ямі"
Український омбудсмен Людмила Денісова повідомила про "тривожні новини" у зв'язку з недотриманням прав людини в окупованому Криму.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова 20 листопада повідомила главі моніторингової місії ООН із прав людини Фіоні Фрейзер про порушення, зафіксовані в окупованому Криму. Про це Денісова написала у Facebook.
"Тривожні новини надійшли з Криму. Мені стало відомо про утримання у так званій ямі кількох громадян України. Серед них – затриманий два тижні тому Ділявер Гафаров. До карцеру потрапили й учасники "справи Веджіє Кашки" Бекір Дегерменджі, Руслан Трубач і Казім Аметов. Ще двоє кримських татар опинилися у "спецблоці" в Ростові-на-Дону. Обидвоє – фігуранти справи "Хізб ут-Тахрір" Ремзі Меметов та Енвер Мамутов", – написала Денісова.
Омбудсмен повідомила, що попросила українського консула в Ростові-на-Дону перевірити інформацію, а також надіслала запити російському омбудсмену Тетяні Москальковій і голові Ради при президенті РФ із розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайлу Федотову.
"Я закликала їх ужити всіх заходів щодо забезпечення належних умов тримання українських громадян та надання їм кваліфікованої медичної допомоги", – написала Денісова.
Вона додала, що одержує інформацію про порушення прав людини в місцях позбавлення волі на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей.
"На цій території розташовані 28 колоній, де станом на 2014 рік перебувало більше ніж 16 тис. засуджених. Майже 900 в'язнів написало заяви, що хочуть відбувати покарання на контрольованій Україною території. А скільки таких, хто ще не наважився на такий крок, на такий подвиг? Ми можемо лише здогадуватися", – заявила уповноважена.
Денісова підкреслила, що Україна готова до обміну утримуваними особами, але процес зривають представники окупаційної влади.
Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
Після анексії Криму, за даними правозахисників, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.
Презентуючи доповідь місії ООН 13 вересня, Фрейзер заявляла, що у Криму випадки порушень прав людини не розслідують, а 86% обшуків та рейдів припадають на кримських татар.