Денісова вимагає від РФ надати офіційні дані про затриманих українців
Росія продовжує незаконно затримувати громадян України на тимчасово окупованій території Криму і не надає офіційних даних про затриманих в уповноважені органи України, повідомила українська омбудсменка Людмила Денісова.
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова висунула вимогу до російської омбудсменки Тетяни Москалькової надати офіційну інформацію про затриманих Росією громадян України, а також перевірити дотримання їхніх прав на належне утримання, справедливий суд і захист. Про це Денісова повідомила в Telegram.
"Російська Федерація продовжує незаконно затримувати громадян України на тимчасово окупованій території Кримського півострова, при цьому не надає офіційних відомостей до уповноважених органів України", – написала вона.
Українська омбудсменка уточнила, що йдеться про повні анкетні дані, підстави затримання і процесуальний статус затриманих громадян України.
Денісова розповіла, що про арешт кримського татарина Нарімана Межмедінова стало відомо лише сьогодні з повідомлення пресслужби "управління ФСБ щодо Криму та міста Севастополь", хоча кримський "суд" ухвалив рішення ще 4 лютого.
Українська омбудсменка додала, що офіційних повідомлень про підтвердження анкетних даних чотирьох українських моряків, яких затримали співробітники "прикордонного управління ФСБ РФ" 15 лютого, досі немає.
Вона закликала представників міжнародних правозахисних організацій тримати на контролі ситуацію з черговими фактами затримання країною-агресором громадян України і не допустити порушення їхніх основних прав і свобод.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch заявила в листопаді 2014 року, що після анексії Криму ситуація із правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.
У доповіді Європейської комісії від 12 грудня 2019 року йдеться, що ситуація з дотриманням прав людини на півострові знову погіршилася – систематичні репресії осіб, які виступили проти окупаційної влади Криму, як і у 2018 році, не припинилися.