Голова Херсонської ОДА: У перші дні хімвикидів у Криму окупаційна влада просила у нас воду
Після хімвикидів у Криму окупаційна влада була в паніці, розповів голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв.
У перші дні хімвикидів у Криму окупаційна влада зв'язалася із керівництвом Херсонської області і просила воду для нібито покриття кислотонакопичувача. Про це 11 вересня під час прес-конференції заявив голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв, повідомляє "Громадське".
"У перші дні викиду в них була панічна ситуація. Вони виходили на нас і просили воду. Просили воду вони нібито на те, щоб покрити накопичувач кислотний площею 43 км&³2;", – розповів Гордєєв.
Гордєєв повідомив, що окупаційна влада переконувала, що нібито "немає шару води над ним, відповідно випаровується кислота й утворюється осад".
Він зазначив, що частина площі кислотного накопичувача розташована на території Херсонської області, а частина – на території півострова.
Влада Херсонської області версію про кислотонакопичувач перевірила і з'ясувала, що він не є джерелом викидів. Воду Криму не дали.
Про викид невідомої речовини в атмосферу, через яку на дахах будинків і предметах з'явився липкий наліт ржавого кольору, стало відомо 27 серпня. "Глава" окупованого Криму Сергій Аксьонов уточнив, що викид стався на місцевому заводі "Кримський титан".
"Віце-прем'єр" окупованого Криму Ігор Михайличенко заявляв, що причиною шкідливих викидів у Армянську і його околицях стали спека і тривала відсутність опадів, які призвели до випаровування хімічних речовин із кислотонакопичувачів ТОВ "Титанові інвестиції".
4 вересня "влада" Криму повідомила, що роботу "Кримського титану" зупинять на два тижні, а з Армянська вивезуть дітей. Цього самого дня жителі Каланчака Херсонської області почали скаржитися на погіршення самопочуття. Навчальний процес у школах і дитсадках районів, які межують з Армянськом Херсонської області, призупинили, станом на 8 вересня 700 осіб скерували в Скадовськ на оздоровлення.
Українські правоохоронці повідомили, що розглядають три версії причин, які могли призвести до хімвикидів: викид в атмосферу стався у зв'язку із неправильною експлуатацією заводів, розташованих на півночі Криму ("Кримський титан", "Кримський содовий завод" і "Кримський бромовий завод"). Викид стався через пошкодження резервуарів із відходами на вищезазначених заводах під час проведення військових навчань РФ. Третя версія – Росія могла навмисно влаштувати викид хімічних речовин в окупованому Криму з метою дестабілізації ситуації в Херсонській області.