Обшуки в домівках кримських татар. Українська поліція відкрила ще одне кримінальне провадження
Окупаційні "правоохоронці" провели не менше як 11 обшуків у домоволодіннях кримських татар і незаконно затримали сімох громадян України, заявила прессекретарка прокуратури в Автономній Республіці Крим і Севастополі Катерина Діденко.
Прокуратура Криму відкрила друге кримінальне провадження через 11 обшуків у домівках кримських татар і затримання сімох осіб на окупованому півострові. Про це повідомила прессекретарка прокуратури в Автономній Республіці Крим і Севастополі Катерина Діденко на своїй сторінці у Facebook.
"Продовжуючи політику переслідування, репресій і утисків, учора окупаційні "правоохоронці" провели щонайменше 11 обшуків у домоволодіннях кримських татар і незаконно затримали сімох громадян України. Окрім ч. 2 ст. 162 Кримінального кодексу України (порушення недоторканності житла), прокуратура Автономної Республіки Крим кваліфікує такі дії "силовиків" за ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі)", – заявила Діденко.
Масові обшуки в домівках кримських татар у різних районах Криму розпочали приблизно о 4.00 7 липня. За даними руху "Крымская солидарность", на місці проведення слідчих дій були співробітники центру із протидії екстремізму (центру "Е"), ФСБ РФ, "Беркуту" й ОМОН.
Після обшуків російські правоохоронці затримали Еміля Зіядінова, Ісмета Ібрагімова, Аліма Суф'янова, Сейрана Хайретдінова, Олександра Сізікова і Вадима Бектемірова. Обшук також проводили у Ділявера Меметова, але самого Меметова вдома не було. Шістьох затриманих, за інформацією "Крымской солидарности", доправили в управління ФСБ у Сімферополі.
"Кримінформ" із посиланням на інформацію ФСБ РФ повідомив, що затриманим інкримінують участь в організації "Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі" (у РФ її визнали терористичною; у більшості країн, зокрема в Україні, її діяльність дозволено).
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація із правами людини на півострові погіршилася. Під різними приводами, включно з боротьбою з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.
Російські силовики регулярно проводять обшуки в домівках кримських татар. Раніше масові слідчі дії проводили в березні 2020 року. Тоді затримали чотирьох кримських татар.
За даними заступниці постійного представника президента у Криму Таміли Ташевої, після анексії півострів покинуло понад 25 тис. кримських татар.