Обшуки в окупованому Криму. Українські правоохоронці відкрили кримінальне провадження
Українські правоохоронці кваліфікували дії російських силовиків у будинках кримських татар як порушення недоторканності житла, повідомили у прокуратурі Автономної Республіки Крим.
За фактами обшуків у будинках кримських татар в окупованому Криму українські правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Про це 10 червня повідомила пресслужба прокуратури Автономної Республіки Крим.
"Розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 162 Кримінального кодексу України (порушення недоторканності житла)", – розповіли у пресслужбі.
У відомстві зазначають, що в разі підтвердження інформації про затримання осіб, у яких проводили обшуки, діям російських силовиків дадуть додаткову правову оцінку.
За інформацією громадської організації "Кримська солідарність", 10 червня після обшуків у будинках кримських татар в Алуштинському, Білогірському і Сімферопольському районах російські силовики затримали вісьмох людей. Затриманих чоловіків підозрюють в організації або участі в організації "Хізб ут-Тахрір".
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, включно з боротьбою з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.
"Хізб ут-Тахрір" – міжнародна ісламська політична організація, що закликає до об'єднання всіх мусульманських країн у халіфат, але відкидає терористичні методи боротьби. Росія визнала організацію терористичною у 2003 році, діяльність "Хізб ут-Тахрір" на території країни заборонено. У межах українського законодавства "Хізб ут-Тахрір" є легальною організацією. У країнах Західної Європи та Північної Америки її також не заборонено, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.
Як випливає зі звіту Кримської правозахисної групи, станом на лютий 2019 року у "справі кримських мусульман" було позбавлено свободи 32 людей. У березні на півострові у справі "Хізб ут-Тахрір" заарештували ще 24 людей.