Мати політв'язня Примова, яка оголосила голодування, потрапила в лікарню – правозахисники
Мати кримського політв'язня, фігуранта справи "Хізб ут-Тахрір" Нурі Примова Раїме є інвалідом ІІ групи, зазначили в громадській організації "Кримська солідарність".
Мати фігуранта справи "Хізб ут-Тахрір" Нурі Примова Раїме, яка оголосила голодування з вимогою звільнити сина, потрапила в лікарню. Про це повідомляє громадська організація "Кримська солідарність" у Facebook 3 липня.
Правозахисники зазначили, що жінку доправили каретою швидкої допомоги у лікарню Севастополя з низьким тиском.
"За інформацією родичів, у Раїме Примової інвалідність ІІ групи. У жінки тільки одна нирка, також у неї діагностували захворювання печінки", – додали вони.
У січні 2015 року Примова заарештували й обвинуватили в організації діяльності "Хізб ут-Тахрір".
7 вересня 2016 року його засудили до п'яти років колонії загального режиму.
20 червня 2018 року мати політв'язня Примова оголосила голодування, вимагаючи звільнити сина.
"Хізб ут-Тахрір" – міжнародна ісламська політична організація, що закликає до об'єднання всіх мусульманських країн у халіфат, але відкидає терористичні методи боротьби. Росія визнала організацію терористичною у 2003 році, діяльність "Хізб ут-Тахрір" на території країни заборонено.
У межах українського законодавства "Хізб ут-Тахрір" є легальною організацією. У країнах Західної Європи та Північної Америки її також не заборонено, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.
Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.