Петренко заявив, що компанії, які беруть участь у будівництві Керченського мосту, потраплять під міжнародні санкції

Керченський міст протяжністю 19 км має стати найдовшим у Росії
Фото: ЕРА

Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що будь-які незаконні дії з українським майном на території анексованого Криму одержать оцінку в міжнародних судах.

Будь-яка компанія, яка бере участь у будівництві Керченського мосту, потрапить під міжнародні санкції, заявив в ефірі телеканала "112 Україна" міністр юстиції України Павло Петренко.

"Ми як юридичне міністерство в повній співпраці надаємо відповідні консультації, допомогу профільним міністерствам за їхніми напрямами реагування у відповідні міжнародні організації щодо таких фактів. Зі свого боку, будь-яка компанія, яка буде брати участь у так званому будівництві Керченського мосту, потрапить під міжнародні санкції. Це чітка позиція наших американських і європейських партнерів", – наголосив Петренко.

За його словами, будь-які незаконні дії з українським майном на території анексованого Криму одержать свою оцінку в міжнародних судах.

Керченський міст протяжністю 19 км має стати найдовшим у Росії. Його будують коштом федерального бюджету. Загальна вартість проекту становить приблизно 228 млрд руб. (майже $4 млрд).

У міністерстві транспорту РФ стверджують, що забезпечать відкриття автомобільного руху на будівництві Керченського мосту до грудня 2018 року, а рух поїздів – до 2019-го.

Старший науковий співробітник Інституту водних проблем Російської академії наук Юрій Медовар заявив, що будівництво моста через Керченську протоку відбувається без проекту, а сам міст завалиться, навіть якщо його вдасться побудувати.

29 вересня президент України Петро Порошенко доручив подати в суд на РФ через екологічні збитки від будівництва Керченського мосту.

У відповідь міністр екології РФ Сергій Донськой запевнив, що будівництво мосту не шкодить морській екосистемі.