В Україні не оцінили належним чином загрози, яку становить для країни будівництво Керченського мосту – юрист Василенко
Будівництво Керченського мосту перейшло в ту стадію, коли Росія навряд чи його зупинить, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" юрист, колишній суддя Міжнародного кримінального трибуналу Володимир Василенко.
Україна має всі підстави вимагати від Росії проведення консультацій щодо будівництва Керченського мосту, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" юрист, колишній суддя Міжнародного кримінального трибуналу Володимир Василенко.
"Складність у тому, що Росія не дотримується норм міжнародного права. Спорудження будь-яких об'єктів, які несуть екологічну або економічну загрозу, має узгоджуватися з сусідніми державами. Тобто Україна має право вимагати проведення консультацій. Але наскільки я знаю, РФ ігнорує протест української сторони. Необхідно застосовувати санкції проти Росії, щоб змусити її поважати інтереси України. Наприклад, це обмеження на торгівлю з РФ, скасування чинних договорів у тих сферах, які дуже чутливі для росіян. Наш уряд серйозно цим питанням не займається", – зазначив Василенко.
На його думку, РФ не зупинить реалізації цього проекту.
"В Україні не оцінили належним чином загрози, яку становить для країни будівництво Керченського мосту. Ми лише чули заяви, що реалізувати цей проект неможливо через складний рельєф морського дна. Тобто належної уваги цій темі не приділяли ще спочатку. А зараз будівництво цього мосту перейшло в таку стадію, коли Росія навряд чи його зупинить", – підкреслив Василенко.
Міст завдовжки 19 км має стати найдовшим у Росії. Його будують коштом федерального бюджету. Загальна вартість проекту становить приблизно 228 млрд рублів (майже $4 млрд). У грудні 2016 року старший науковий співробітник Інституту водних проблем Російської академії наук Юрій Медовар заявив, що будівництво мосту через Керченську протоку ведуть без проекту, а сам міст завалиться, навіть якщо його вдасться побудувати.
У міністерстві транспорту РФ заявляли, що забезпечать відкриття автомобільного руху на будові Керченського мосту до грудня 2018 року, а рух поїздів – до 2019-го.
РФ установила обмеження для проходження суден через Керченську протоку на період спорудження аркових прольотів.
У серпні Мінінфраструктури України заявило про підготовку позову до РФ із вимогою відшкодування збитків, яких зазнають українські порти в Азовському морі через будівництво Керченського мосту.
Україна просить міжнародних партнерів увести додаткові санкції проти Росії через будівництво мосту в Керченській протоці.
Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.