Пєсков розповів, що Путін намалював Меркель схему подій у Керченській протоці
Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила президенту Росії Володимиру Путіну, що хоче сприяти вирішенню конфлікту між Україною і РФ, повідомив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.
На полях саміту "Великої двадцятки" в Аргентині 1 грудня президент Росії Володимир Путін дав "вичерпне пояснення" канцлеру Німеччини Ангелі Меркель щодо інциденту в Чорному морі, де російські прикордонники напали на українських військових. Про це повідомив прес-секретар президента Дмитро Пєсков, пише РБК.
"Президент Путін дав вичерпне пояснення [на зустрічі з Меркель] щодо чорноморського прикордонного інциденту. Наочно показав [схему конфлікту]... Тут у повному розумінні слова йдеться про вичерпне пояснення", – заявив Пєсков.
Він додав, що президент під час пояснень намалював Меркель схему подій.
За словами Пєскова, канцлер Німеччини "говорила про своє бажання сприяти вирішенню цієї ситуації". На думку прес-секретаря президента, лідери інших країн "чують слова" Путіна, що це "провокація, спровокована й обумовлена передвиборчою ситуацією в Україні".
За словами прес-секретаря Путіна, обговорювали також тему визволення моряків. Путін "роз'яснював, що йдеться про рішення суду, про слідчі дії і тому на це піде певний час".
25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море. Із 24 захоплених у полон українців троє дістали поранення.
ФСБ порушила проти українських військових кримінальну справу за статтею Кримінального кодексу РФ про незаконний перетин державного кордону. 27-го і 28 листопада "суди" в Керчі та Сімферополі ухвалили рішення взяти під варту українських моряків строком на два місяці.
30 листопада "уповноважений із прав людини" в анексованому Криму Людмила Лубіна заявила, що всіх українських моряків перевезли до Москви. Трьох моряків помістили до лікарні СІЗО "Матросская тишина", інших доправили у СІЗО "Лефортово".
США засудили дії Росії, назвавши їх виявом агресії, Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО та ОБСЄ.
Докладну хронологію подій наведено у публікації видання "ГОРДОН".