Полозов: Поведінка кримських татар дуже дратує російську владу. Москві було б простіше, якби вони чинили опір активно G

Полозов: Вибір перед кримськими татарами простий: або терпіти, або виїжджати
Фото: Николай Полозов / Twitter

Нескореність кримських татар, які залишилися в окупованому Росією Криму, стоїть кісткою в горлі Кремля, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" адвокат Микола Полозов.

Російська влада продовжує репресії проти кримських татар, оскільки вони не змирилися з окупацією українського півострова Крим, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" адвокат Микола Полозов.

"Більшість кримських татар не прийняла окупації Криму і не поділяє політики російської влади на півострові. Кримські татари орієнтуються на Меджліс, який у РФ заборонено. І у відповідь на непокору російська влада вдається до репресій проти кримських татар. Ідеться про низку викрадень і вбивств протягом останніх років. І вибір перед ними простий: або терпіти, або виїжджати. Багатьом зрештою довелося виїхати на материк, щоб їхні сім'ї почувалися в безпеці. Інші ж пішли в глуху оборону. Вони не беруть участі в заходах, організованих владою РФ і колаборантами із кримських татар, яких зовсім небагато", – зазначив Полозов.

Він акцентував на тому, що російська влада цілеспрямовано створює умови, які мотивують росіян переїжджати з регіонів РФ на окупований півострів.

"Поведінка кримських татар дуже дратує російську владу. Москві було б простіше, якби вони активно чинили опір. Тоді Кремль реалізував би кавказький варіант із позасудовими стратами і зачистками цілих населених пунктів. Але кримські татари відстоюють свою позицію мирно, тому Москва розгублена. Російська влада спеціально завозить у Крим людей, пропонує їм роботу і житло. Це роблять для того, щоб розбавити національну концентрацію на півострові, щоб заїждже населення перевищило за кількістю корінне. У такий спосіб Кремль хоче домогтися лояльності до себе", – підкреслив адвокат.

За його словами, після окупації в Криму значно погіршилася ситуація з правами людини.

"Непокора кримських татар стоїть кісткою в горлі Кремля. Ситуація з правами людини в Криму значно гірша, ніж загалом у РФ. Це рівень кавказьких республік. Співробітники російських спецслужб і поліції, які приїжджають у Крим, сприймають його як Дикий Захід, де немає жодних правил", – резюмував Полозов.

Як зазначено в доповіді "Політичні переслідування в Росії: шість місяців 2017 року" Фонду Бориса Нємцова "За свободу", після російської анексії у Криму спостерігають репресії щодо корінного населення та інакодумців.

"Чітко простежується тенденція до витіснення з півострова корінного населення, передусім кримських татар та кримськотатарських активістів, формуються несумісні з життям умови існування частини населення, що зберегла українське громадянство, відмовившись від набуття російського", – ідеться в доповіді.

Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна й більшісь країн світу.