Росія на засіданні Генасамблеї ООН заявила, що мілітаризацією в Азовському морі займається Україна
Ознакою мілітаризації України в Азовському морі заступник постпреда РФ в ООН Дмитро Полянський назвав намір створити військову базу в Бердянську і навчання Збройних сил України в регіоні.
Мілітаризацією в Азовському морі займається Україна. Про це 17 грудня на засіданні Генеральної Асамблеї ООН заявив заступник постійного представника РФ в ООН Дмитро Полянський, текст виступу якого опублікував сайт представництва РФ.
На засіданні Генасамблеї ООН обговорювали українську резолюцію про мілітаризацію Росії у Криму та Севастополі.
"Якщо щось спрямовано на мілітаризацію, так це дії України, яка оголосила про намір створити військово-морську базу в Бердянську і систематично закриває окремі райони Азовського моря для проведення артилерійських стрільб. Про це, однак, у проекті резолюції нічого не йдеться", – сказав Полянський.
За його словами, "тему ситуації в Азовському морі почали мусувати на рівному місці ще кілька місяців тому".
"Наших запевнень про те, що ми не плануємо створювати військові бази чи військову інфраструктуру в цій зоні, до уваги не брали. Сили, які там базуються, необхідні для безпеки судноплавства та охорони Кримського мосту. Вибірковий огляд суден також проводять суворо в межах правового поля. Усі ці заходи із захисту критичної інфраструктури вкрай актуальні на тлі регулярних закликів із Києва та з-за океану підірвати міст", – заявив Полянський.
25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українців, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".
Усім морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання кордону) Кримінального кодексу Росії.
США засудили дії Росії, назвавши їх виявом агресії, Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО й ОБСЄ.