Справа Джемілєва. Слідчий комітет РФ заявив про завершення розслідування

3 травня 2014 року Джемілєва не пустили у Крим, заявивши про заборону на в'їзд на півострів на п'ять років
Фото: Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу / Facebook

В "управлінні Слідчого комітету Росії" у Криму обвинувачують лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва в "перетині державного кордону Російської Федерації" після заборони на в'їзд.

"Управління Слідчого комітету Російської Федерації" в анексованому Криму завершили розслідування кримінальної справи стосовно лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. Про це 27 травня йдеться на сайті так званого відомства.

Джемілєва обвинувачують у "перетині державного кордону Російської Федерації" після заборони на в'їзд, недбалому зберіганні вогнепальної зброї й у незаконному придбанні та зберіганні боєприпасів.

В "управлінні Слідчого комітету Росії РФ" заявили, що 3 травня 2014 року Джемілєв нібито незаконно в'їхав у Крим через пункт пропуску "Армянськ".

Його також обвинувачують у зберіганні в його будинку в Бахчисараї карабіна ОП-СКС калібру 7.62 мм. В "управлінні Слідчого комітету РФ" заявили, що у травні 2013 року син Джемілєва нібито незаконно заволодів зброєю, скоївши з неї вбивство людини.

"Наразі розслідування завершили. Матеріали кримінальної справи скеровано у прокуратуру Республіки Крим для вивчення щодо підписання обвинувального висновку та подальшого скерування до суду для розгляду по суті", – ідеться в повідомленні.

3 травня 2014 року Джемілєва не пустили у Крим, заявивши про заборону на в'їзд на півострів на п'ять років. Тисячі кримських татар у відповідь прийшли до контрольно-пропускного пункту під Армянськом, щоб заблокувати трасу, що веде до півострова. Тодішня "прокурорка Криму" Наталія Поклонська звинуватила кримських татар у "незаконних публічних акціях екстремістського характеру".

Після окупації півострова Росією Хайсера Джемілєва вивезли за межі Криму. 10 червня 2015 року Краснодарський крайовий суд РФ засудив Джемілєва-молодшого до п'яти років позбавлення волі в колонії загального режиму, зарахувавши дворічне перебування під вартою в рахунок відбування покарання, згодом Верховний суд РФ скоротив йому покарання до трьох із половиною років колонії. Строк ув'язнення сплив 25 листопада 2016 року, того самого дня син політика повернувся в Україну.

В інтерв'ю Дмитрові Гордону 2017 року Мустафа Джемілєв говорив, що йому через посередника натякали на можливість звільнити сина в разі згоди на перемовини із президентом РФ Володимиром Путіним.

Росія анексувала Крим та Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.