"Суд" у Криму оштрафував кримськотатарську активістку Салієву за репост у Facebook 2013 року
Співробітник "поліції" окупованого Криму зізнався у "суді" Сімферополя, що кримськотатарську активістку Муміне Салієву можна було не затримувати, а викликати повісткою. За словами "поліцейського", затримати жінку вирішило його керівництво.
31 травня "Київський райсуд" Сімферополя оштрафував дружину українського політв'язня Сейрана Сулієва, заарештованого в анексованому Криму восени 2018 року, Муміне Салієву, на 1000 російських рублів (приблизно 410 грн). Про це повідомляють "Крим.Реалії".
Салієву визнали винною в порушенні ст. 20.3 (демонстрація забороненої символіки організації) КпАП Росії.
Активістці інкримінували репост у Facebook 2013 року.
На суді співробітник "поліції" Олексій Малеванець пояснив, що Салієву затримали, доправили в центр із боротьби з екстремізмом і не допускали до неї адвоката – за рішенням вищого керівництва. Він погодився, що жінку могли викликати повісткою без затримання.
30 травня Салієву затримали в Бахчисараї. Того самого дня затримали ще одну кримськотатарську активістку, Лутфіє Зудієву. Увечері їх відпустили.
На суд підтримати жінок прийшли сотні людей.
Юрист Ліля Гемеджі сказала в коментарі виданню "ГОРДОН", що в обох жінок по четверо малолітніх дітей. У Салієвої, за словами Гемеджі, одне немовля, ще в одного – інвалідність.
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
Після анексії Криму, за даними правозахисників, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, включно з боротьбою з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.