"Суд" в окупованому Криму продовжив арешт блогеру Мемедемінову
Кримськотатарський блогер Наріман Мемедемінов залишиться під вартою до 18 лютого 2019 року.
12 грудня в окупованому Криму "суд" продовжив арешт кримськотатарському блогерові Наріману Мемедемінову. Про це у Facebook повідомляє "Кримська солідарність".
Активіст залишиться під вартою до 18 лютого 2019 року.
Під час засідання суду блогер висловив протест у зв'язку з його тривалим арештом і переслідуванням інших політв'язнів.
"Коли я був на волі, відвідав не один десяток політично мотивованих судів, завжди результат був один. Тому я протестую проти цього запобіжного заходу, бо я і схожі на мене – політв'язні, а інакше нас назвати не можна, і світова спільнота нас такими визнала. Цього факту не бачить лише, на жаль, РФ в особі спецслужб, прокуратури", – сказав він.
Мемедемінов наголосив, що залишається громадянином України, як і 90% жителів Криму.
"ФСБ і далі планомірно посилює тиск на кримських мусульман, на громадських активістів, журналістів, яким я є. Цей пресинг випав на долю всього кримськотатарського народу", – додав він.
23 березня в будинку Мемедемінова відбулися обшуки. Після них його відразу ж затримали. Йому висунули обвинувачення за ч. 2 ст. 205 Кримінального кодексу РФ (публічні заклики до здійснення терористичної діяльності, вчинені з використанням мережі інтернет). Цього дня "суд" заарештував Мемедемінова.
Правозахисники і журналісти опублікували звернення до Росії та окупаційної влади Криму з вимогою припинити переслідування активіста та звільнити його з-під варти.
30 червня на сторінці правозахисної групи "Кримська солідарність" у Facebook з'явилося повідомлення про те, що заарештованого в окупованому Криму активіста Мемедемінова доправили в психіатричну лікарню. Український омбудсмен Людмила Денісова висунула вимогу до російської влади пояснити причини примусової госпіталізації активіста.
13 серпня "суд" продовжив арешт блогера на два місяці.
Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ.
Після анексії Криму, за даними правозахисників, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася.
Під різними приводами, зокрема боротьбою з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар, заявляли правозахисники з Human Rights Watch. У квітні 2016 року міністерство юстиції РФ занесло Меджліс кримськотатарського народу до переліку заборонених організацій.