Україна демонтувала оптоволоконні лінії зв'язку з окупованим Кримом
Для кримських операторів через відключення українських ліній зв'язку може зрости вартість транзиту трафіку, що призведе до подорожчання їхніх послуг, повідомляє видання ComNews із посиланням на джерело на ринку телекомунікацій.
Служба безпеки України демонтувала інфраструктуру магістральних волоконно-оптичних ліній зв'язку (ВОЛЗ) на адміністративному кордоні з окупованим Росією Кримом. Про це повідомило видання ComNews із посиланням на джерело на ринку телекомунікацій.
Зазначають, що інтернет-трафік із боку України в Крим більше не йде, а прямує через лінії зв'язку з території Росії. Якість зв'язку на півострові, за даними телеком-операторів, не впала, проте через демонтаж ВОЛЗ для них може зрости вартість транзиту трафіку через лінії зв'язку "Міранда-медіа".
Джерело видання повідомило, що така ініціатива спецслужби стала несподіванкою для українських провайдерів, які обслуговували цей напрямок.
Російські представники ринку повідомили, що не можуть підтвердити факт демонтажу ВОЛЗ, однак зв'язок через територію України, за їхніми даними, справді припинився.
"Можемо лише констатувати той факт, що із середини липня трафік із боку України в Крим не йде", – пояснив директор "Міранда-медіа" Іван Зима.
Він додав, що місцеві провайдери через дешевизну купували український потік, тому надалі кримські користувачі, імовірно, зіштовхнуться зі зростанням тарифів.
Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
20 вересня 2015 року розпочалася безстрокова акція із блокування вантажного транспорту, що прямує в Крим із продуктами та товарами, ініційована лідерами кримських татар.
Із 22 листопада 2015 року в анексованому Росією Криму діє режим надзвичайної ситуації у зв'язку з припиненням енергопостачання з материкової частини України. Тоді в Херсонській області внаслідок вибуху було пошкоджено опори лінії електропередач, через яку здійснювали енергопостачання півострова. Наразі Крим забезпечують завдяки власній генерації, генераторним установкам із Росії та через енергоміст із Кубані.
У середині січня 2016 року акція з блокади Криму змінила формат. Її учасники долучилися до спільного з українськими прикордонниками відбування служби у складі об'єднання "Аскер".