Українська делегація залишила засідання ОБСЄ після заяв про "російський Крим"

Головна редакторка підконтрольних РФ видань "Крымская газета" і "Крымский журнал" Марія Волконська назвала на засіданні Крим російським
Фото: atr.ua

На щорічній нараді ОБСЄ з питань виконання зобов'язань державами-учасницями у сфері дотримання прав і свобод людини представники США, Швейцарії, Грузії, Канади та Фінляндії нагадали російській делегації, що Крим – це Україна, а окупація півострова суперечить усім міжнародним нормам.

Сьогодні делегація України залишила зал засідань ОБСЄ, де обговорювали тему свободи слова, на знак протесту проти заяв головної редакторки підконтрольних РФ видань "Крымская газета" і "Крымский журнал" Марії Волконської про "російський Крим". Про це повідомляє телеканал ATR.

"Українська делегація припинила участь у робочому засіданні. Наразі проводять консультації з партнерами щодо подальших дій", – повідомляє телеканал.

Представники США, Швейцарії, Грузії, Канади та Фінляндії нагадали російській делегації, членкинею якої є Волконська, про те, що Крим – це Україна, а окупація півострова суперечить усім міжнародним нормам, розповідає ATR.

"Реагую на виступи цілої низки організацій громадянського суспільства, які відійшли від тематики засідання, а саме теми свободи слова. Замість цього вони порушили значний перелік провокаційно-політичних аспектів. Так ось, Крим – це не частина РФ, це невіддільна частина України. Цей факт визнали всі держави – члени ОБСЄ. США не визнавали і не визнають анексії Криму, наші санкції діятимуть доти, доки Росія не поверне Крим Україні", – заявив представник США.

"Підкреслюю: АРК і місто Севастополь є невіддільною частиною України. Канада не визнає спроби протиправної анексії з боку РФ, а також інших її зазіхань на суверенітет та територіальну цілісність України", – додала представниця Канади.

16 вересня у Варшаві розпочали щорічну нараду ОБСЄ з питань виконання зобов'язань державами-учасницями у сфері дотримання прав і свобод людини. 16 вересня делегації обговорили питання захисту прав людей, окупацію Криму, а також санкції щодо Росії.

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.