Українському активісту Балуху в Криму висунули нове обвинувачення
Обвинувачення стосовно українця Володимира Балуха висунуто за статтею Кримінального кодексу РФ "дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства".
Українському активісту Володимирові Балуху в анексованому Криму висунули обвинувачення за новою статтею. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.
Обвинувачення за статтею Кримінального кодексу РФ "дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства" висунуто в межах кримінальної справи, відкритої під час утримання активіста в СІЗО Сімферополя.
За версією слідства, 11 серпня 2017 року під час ранкового огляду камер Балух у коридорі вдарив ліктем у живіт капітана Валерія Ткаченка, після чого він нібито взяв флакон мийного засобу і знову вдарив начальника ізолятора тимчасового утримання по руці.
За інформацією захисту українця, Ткаченко сам напав на Володимира – ударив, ображав нецензурною лайкою, "принижував за національною ознакою". Усе це було зафіксовано на відео, однак за заявою Балуха розслідування щодо Ткаченка так і не почали.
"Заміна статті в обвинуваченні веде до серйозніших наслідків для українця. Імовірність того, що в межах цієї кримінальної справи його знову відправлять у СІЗО, досить велика", – ідеться в повідомленні Кримської правозахисної групи.
4 серпня 2017 року кримський суд засудив Балуха до трьох років і семи місяців тюремного терміну за незаконне зберігання боєприпасів і вибухових речовин. Активіст своєї провини не визнав. Кримські правозахисники назвали справу сфабрикованою і подали дві скарги в Європейський суд з прав людини.
2 жовтня "суд" у Криму скасував вирок Балуху, але залишив його під арештом. Кримінальну справу передали на новий судовий розгляд іншим складом "суду".
24 жовтня арешт активіста продовжили до 16 січня 2018 року. Проте 29 листопада "Верховний суд" Криму скасував це рішення.
16 листопада правозахисники повідомляли про погіршення здоров'я Балуха.
1 грудня Роздольненський райсуд відпустив активіста під домашній арешт, але заборонив покидати житлове приміщення, спілкуватися зі свідками та користуватися інтернетом і поштою.