До Криму перемістили чотири турбіни, доставлені для електростанції в Тамані – Siemens
Siemens ініціювала процес припинення ліцензійної угоди з російськими компаніями у сфері постачання обладнання для парогазових електростанцій, заявили в концерні.
Незаконно переміщені до окупованого Криму чотири газотурбінні установки виробництва Siemens було доставлено влітку для електростанції в Тамані (РФ). Про це йдеться в заяві компанії.
У Siemens зазначили, що продовжать кримінальне переслідування посадових осіб компанії-клієнта ("Технопромэкспорт"), які несуть відповідальність за переміщення турбін до Криму.
Компанія має намір через суд запобігти подальшому постачанню обладнання на анексований РФ півострів і забезпечити повернення вже доставленого.
"Siemens ініціювала процес припинення ліцензійної угоди з російськими компаніями у сфері постачання обладнання для парогазових електростанцій", – ідеться в прес-релізі.
5 липня агентство Reuters, посилаючись на анонімні джерела, повідомило, що дві турбіни виробництва Siemens прибули в порт окупованого Севастополя. Вони нібито призначені для використання на майбутній електростанції в цьому місті.
Зазначали, що турбіни прибули з півострова Тамань. Там компанія "Технопромэкспорт" будує електростанцію, де, згідно з контрактом, повинні використовувати турбіни Siemens. За даними Reuters, ця ж компанія пов'язана з проектом електростанції в Севастополі, і німецьке обладнання спочатку планували використовувати в анексованому Криму.
6 липня компанія Siemens заявила, що не постачала турбін до Криму, а наступного дня повідомила про створення робочої групи, яка займеться розслідуванням інциденту.
10 липня в Siemens зазначили, що дві з чотирьох доставлених до Росії газових турбін перемістили до Криму проти волі виробника.
11 липня Siemens подала в суд позови у справі щодо постачання газових турбін до анексованого Криму.
12 липня Reuters повідомило про постачання в Крим ще двох турбін, схожих із тими, які виробляє Siemens. У німецькому концерні цю інформацію спростували.
Росія будує дві електростанції загальною потужністю 940 МВт в анексованому Криму, що має посилити енергонезалежність півострова. Увести одну з них в експлуатацію планували до кінця 2017 року. Але будівництво було призупинено у зв'язку з тим, що РФ не виробляє газових турбін великою потужністю.