В окупованому Криму електростанції з турбінами Siemens Росія не зуміла запустити утретє
У кримських містах Сімферополі й Севастополі перші блоки Таврійської та Балаклавської ТЕС, які мали запустити 1 вересня, досі працюють у режимі пусконалагодження.
Корпорація "Ростех", яка займається будівництвом електростанцій Таврійська (Сімферополь) і Балаклавська (Севастополь) із турбінами Siemens, звернулася в російське міністерство енергетики з проханням перенести запуск цих ТЕС. Про це РБК повідомив заступник міністра енергетики Андрій Черезов.
За даними агентства, перші енергоблоки обох станцій мали запустити 1 вересня 2018 року, однак зробили це із запізненням на місяць, і вони працюють у режимі пусконалагодження. Першу чергу мають намір здати до кінця року.
Другі енергоблоки електростанцій, за останнім графіком, мали здати 1 жовтня і 1 листопада, однак "Ростех" зможе їх виконати в березні 2019 року.
РБК зазначає, що спочатку Таврійську і Балаклавську ТЕС планували запустити до березня 2018 року, потім терміни перенесли на червень.
Затримки пов'язували з доправленням турбін Siemens і дією антиросійських санкцій за анексію Криму.
Черезов зазначав, що перенесення термінів із німецькими турбінами не пов'язане.
Санкції Євросоюзу забороняють європейським компаніям продавати технології та матеріали для енергетичного сектору Криму. Однак у липні 2017 року стало відомо, що чотири турбіни виробництва Siemens прибули в порт окупованого Севастополя. Згідно з контрактом із "Ростехом", продукцію німецької компанії було призначено для енергооб'єкта в Краснодарському краї РФ.
Siemens заявила, що не постачала турбін у Крим, і подала в суд позови. У грудні Арбітражний суд Москви відмовив Siemens у поверненні обладнання з Криму. Зводжувані електростанції на півострові почнуть роботу до кінця 2018 року, повідомляв голова "Ростеху" Сергій Чемезов.
У зв'язку з постачанням турбін Siemens у Крим Євросоюз ввів санкції проти трьох росіян і трьох російських компаній. До санкційного списку ЄС потрапив заступник міністра енергетики Росії Андрій Черезов.
Експерти заявляли, що Росії буде складно почати експлуатацію турбін та активувати програмне забезпечення до них без допомоги консультантів Siemens.
29 червня міністерство енергетики РФ повідомило, що провело на електростанції в Криму перші випробування газової турбіни з видаванням потужності в мережу.