Затвердження в ПАРЄ проєкту резолюції про становище кримських татар відклали за ініціативою української сторони – Ар'єв
Нардеп від "Європейської солідарності" Володимир Ар'єв повідомив, що затвердження проєкту резолюції про становище кримських татар у Парламентській асамблеї Ради Європи перенесли через пропозиції української сторони внести в документ низку правок.
Затвердження проєкту резолюції про становище кримських татар у комітеті з питань рівності та недискримінації Парламентської асамблеї Ради Європи перенесли. Про це в коментарі "Крим.Реалії" 12 вересня сказав нардеп від "Європейської солідарності" Володимир Ар'єв.
Ар'єв очолював делегацію Верховної Ради VІІІ скликання в ПАРЄ.
Нардеп повідомив, що затвердження перенесли через пропозиції української сторони внести в проєкт резолюції низку правок.
"Це правки, підготовлені ними спільно з Меджлісом. Вони підсилюють позицію щодо кримських татар і стосовно неприйняття окупації Криму; формулювання щодо кримських татар як корінної нації Криму; звільнення всіх затриманих і засуджених у справі "Хізб ут-Тахрір"; про нелегальне використання російського законодавства на території анексованого Криму. Це я навів перелік дуже короткий і в загальних рисах", – заявив політик.
За його словами, поправки мають "дуже важливий техніко-юридичний характер, щоб доповідь виглядала бездоганно".
Ар'єв повідомив, що наступне засідання комітету має відбутися в жовтні.
У Facebook нардеп зазначив, що відтермінування засідання підтримали також представники російської делегації.
"Вони запропонували доповідачу ПАРЄ відвідати Крим, проте доповідач послався на міжнародне право і заявив про неможливість такого візиту. Отже, робота над доповіддю триватиме і є шанс на цілком адекватний фінальний текст. Боротьба теж триває", – написав він.
10 вересня Ар'єв заявив, що спікер Ради Дмитро Разумков блокує поїздку української делегації на засідання комітету ПАРЄ з питань рівності та недискримінації 12 вересня.
У відповідь народний депутат від "Слуги народу", голова комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Богдан Яременко написав у Facebook, що спікер "має повне право не підписати відрядження нардепові під час пленарної сесії".
"Але ситуація була цілком в іншому. Потрібно було переконатися, що держава Україна, її "стара делегація" і "нова" Верховна Рада суголосно оцінюють обговорюваний в комісії по недискримінації документ... Усі позиції з Володимиром Ар’євим уже узгоджені. Документи на відрядження підписані", – зазначив він.
Осіння сесія ПАРЄ триватиме із 30 вересня до 4 жовтня.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ. Наразі між материковою Україною та Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.