Джелялова у "Центрі протидії екстремізму" допитали через ефір на українському телеканалі восени 2016 року
Також заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов свідчив у "Центрі протидії екстремізму" в окупованому Сімферополі щодо його контактів із кримськотатарським активістом Марленом Мустафаєвим і ще 10 людьми, затриманими біля будинку Мустафаєва.
Заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова викликали на допит у "Центр протидії екстремізму" через ефір телеканалу "112 Україна" восени 2016 року, повідомив Джелялов "Крим.Реалії".
"Мене протитрували там як заступника голови Меджлісу. Через це він (заявник у "Центр протидії екстремізму". – "ГОРДОН") робить висновок, що я є членом Меджлісу, забороненої організації, відповідно, проти мене треба застосувати норми кримінального права Російської Федерації щодо участі в екстремістському співтоваристві", – розповів Джелялов.
Він зазначив, що саме через це його викликали в центр для давання показань.
Також Джелялов пояснив свої контакти з кримськотатарським активістом Марленом Мустафаєвим і ще 10 людьми, затриманими біля будинку Мустафаєва.
Він розповів, що у нього просили пояснення стосовно його зв'язків у соцмережах із цими людьми. Джелялов відповів, що у нього багато друзів у соціальних мережах, і не з усіма з них він особисто знайомий.
Повідомляють, що кримськотатарського активіста допитували приблизно дві години, і не відкидають можливості його повторного виклику в центр.
Уранці 13 березня стало відомо, що Джелялова викликали на допит у "Центр протидії екстремізму" в окупованому Сімферополі.
Ситуація з правами кримських татар, більшість яких виступає за цілісність України, значно погіршилася після окупації. Вони заявляють про вбивства, викрадення й арешти своїх активістів, обшуки в будинках і мечетях, переслідування лідерів Меджлісу, заборони на мирні зібрання і тиск на національні засоби масової інформації.
Росія окупувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ.