Фінляндія відмовилася заносити до санкційного списку ЄС ім'я офіцера ФСБ Медведєва, який віддав наказ на захоплення українських кораблів і моряків – ЗМІ
Представництво Фінляндії в Євросоюзі відмовилося коментувати інформацію про те, що за їхньою ініціативою до санкційного списку Євросоюзу не занесли ім'я заступника керівника прикордонної служби ФСБ РФ Геннадія Медведєва, який курирував операцію російських силовиків із захоплення українських військових кораблів і моряків у районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. Про це повідомляє Radio Free Europe / Radio Liberty (RFE/RL).
Фінляндія виступала проти того, щоб до санкційного списку Євросоюзу через події із захопленням українських військових кораблів і моряків занесли заступника керівника прикордонної служби ФСБ РФ Геннадія Медведєва. Про це 15 березня повідомило Radio Free Europe / Radio Liberty (RFE/RL) із посиланням на власні дипломатичні джерела.
У відповідь на прохання RFE/RL прокоментувати цю інформацію представництво Фінляндії в ЄС заявило, що не може коментувати індивідуальну позицію країн – членів союзу, зокрема і свою.
У повідомленні йдеться, що Медведєв брав активну участь у прикордонній фінсько-російській співпраці, брав участь в Арктичному форумі берегових охорон, який відбувався у Фінляндії у 2018 році.
25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
За словами нардепа від "Народного фронту", координатора групи "Інформаційний спротив" Дмитра Тимчука, Медведєв віддав наказ на відкриття вогню і захоплення українських моряків.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово". Зараз усі моряки перебувають у "Лефортово".
Усім морякам висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає відпустити їх.
Європейський союз 15 березня повідомив про продовження на шість місяців індивідуальних санкцій у зв'язку з російською агресією проти України. До нього занесли вісьмох громадян РФ, причетних до нападу на українські військові кораблі в Чорному морі.