Посольство США в Києві: Росія має звільнити українських моряків замість проведення психіатричних експертиз
Росія має негайно звільнити і військовополонених українців, і всіх політв'язнів з України, заявили в посольстві США в Україні.
Росія має негайно звільнити захоплених біля Керченської протоки військовополонених українських моряків, а не проводити їх психіатричний огляд, ідеться в заяві посольства США в Україні, опублікованій 12 березня у Twitter дипустанови.
"Замість того, щоб проводити психіатричні експертизи стосовно українських моряків, що порушує їхні права, Росія має негайно звільнити всіх українських моряків і всіх українських політв'язнів. Ми глибоко стурбовані ставленням Росії до несправедливо затриманих нею українців", – ідеться в повідомленні.
11 березня адвокат Микола Полозов повідомив, що слідчі ФСБ РФ призначили психолого-психіатричну експертизу для 11 українських військових моряків.
25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили до лікарні слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово". Наразі всі моряки перебувають у "Лефортово".
Усім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає відпустити їх.
Психолого-психіатричну експертизу слідство раніше призначило стосовно Сергія Цибізова, Романа Мокряка, Юрія Без'язичного, Владислава Костишина, Володимира Варимеза, Сергія Чуліби, а також Василя Сороки і Віктора Беспальченка.
У лютому 2019 року під час виступу на 40-й сесії Ради ООН із прав людини український омбудсмен Людмила Денісова заявила, що стосовно 69 українських політв'язнів та 24 військовополонених, яких утримують на території РФ і тимчасово окупованого Криму, спостерігають факти жорстокого поводження.