Іслямов: Я подам позов до ЄСПЛ, щоб мій кейс, як багато подібних, накрив могильною плитою путінсько-кремлівську владу
У коментарі виданню "ГОРДОН" генеральний директор українського телеканала ATR, віцепрезидент Всесвітнього конгресу кримських татар Ленур Іслямов, якого "суд" в окупованому Криму засудив заочно до 19 років позбавлення волі, заявив, що "вирок" окупаційного "суду" сприйняв без емоцій і буде відстоювати свої права у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ).
"Я знав на що йду, що я роблю і які наслідки будуть. Тому "вирок" окупаційного "суду" сприйняв без емоцій. Звичайно, усі ці рішення окупаційних маріонеткових "судів" юридично нікчемні, але оскаржити їх нам усе одно доведеться. Ми знаємо, що правди там не доб'ємося. Але потрібно пройти весь цей шлях, щоб подати позов до ЄСПЛ. Саме у європейський суд, щоб мій кейс, як багато подібних кейсів, накрив могильною плитою путінсько-кремлівську владу. Справжні суди будуть у звільненому Криму над тими "суддями", які ухвалюють сьогодні вироки незломленому кримськотатарському народові", – заявив Іслямов.
10 грудня сайт ініціативи "Кримський процес" повідомив, що "Верховний суд" у Криму заочно призначив покарання Ленуру Іслямову у вигляді 19 років позбавлення волі й одного року обмеження волі після виходу з колонії суворого режиму. Правозахисники повідомили, що відбулося 21 засідання. Над вироком "суд" думав сім календарних днів. І згідно з рішенням, Іслямов має відбувати строк, починаючи з моменту його затримання.
Як зазначило "Крим.Реалії", кримінальну справу проти Іслямова ФСБ РФ відкрила в жовтні 2015 року й оголосила його у федеральний розшук. Російська влада обвинувачує Іслямова у створенні збройного формування, не передбаченого федеральним законом, у вчиненні диверсії організованою групою із заподіянням значної майнової шкоди, а також у шести епізодах публічних закликів до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії з використанням ЗМІ.
Справу Іслямова "Верховний суд Криму" почав розглядати у травні 2020 року.
Росія окупувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ. Наразі між материковою Україною та Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
Зараз Іслямов живе в Києві. У 2016 році він заснував добровольчий батальйон "Крим" імені Номана Челебіджихана. У 2017 році його розформували, добровольцям запропонували службу в частині української морської піхоти.