"Я навіть не був членом РНБО". Полторак спростував слова Тенюха про пропозицію виводити військові частини з Криму у 2014 році
Екс-керівник Міноборони України Ігор Тенюх був наляканий і не розумів, де перебуває, якщо говорить про пропозицію Степана Полторака у 2014 році "з гордо піднятими прапорами" виводити військові частини з Криму. Про це заявив Полторак.
Міністр оборони України Степан Полторак спростував свідчення колишнього в.о. міністра оборони Ігоря Тенюха про те, що на присвяченому Криму засіданні Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України 23 березня 2014 року пропонував виводити українські військові частини "з гордо піднятими прапорами".
"Якщо такі свідчення дійсно дав Тенюх, то це говорить про те, що він був настільки переляканий, що не розумів, де знаходиться, хто і на яких посадах перебуває, не розумів, які завдання виконує ... На момент ухвалення рішення щодо виведення військових формувань Збройних сил з Криму я навіть не був командувачем Нацгвардії. Мене призначили на посаду 15 квітня 2014-го. Членом РНБО я став 27 жовтня 2014-го, коли вже став міністром оборони. До цього я навіть не був членом РНБО. Я не знаю, як я міг впливати на порядок виведення військ із Криму", – заявив він в ефірі телеканала "112 Україна".
За словами Полторака, тільки після ухваленого РНБО рішення про виведення військ 60% військовослужбовців Національної гвардії "з гордо піднятою головою" на бойовій техніці, з бойовими прапорами і документами з архівів виконали наказ.
6 лютого Віталій Сердюк, адвокат Віктора Януковича у справі про держзраду, яку розглядає Оболонський райсуд Києва, опублікував протоколи допиту Тенюха. Згідно з документами, на засіданні РНБО Полторак нібито сказав: "Пропоную з гордо піднятими прапорами виводити наші частини з Криму".
Сьогодні на засіданні суду Тенюх був присутній як свідок і підтвердив інформацію з протоколів.
Тенюх виконував обов'язки міністра оборони України з 27 лютого до 25 березня 2014 року. Командував Військово-морськими силами України з 2006-го до 2010 року.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
За словами секретаря РНБО Олександра Турчинова, із 10 936 працівників МВС (Нацгвардія входить до системи міністерства), які перебували у Криму, не зрадили Україну лише 88 осіб (0,8%).