Колишній "губернатор" Севастополя домігся зняття санкцій Євросоюзу, довівши, що більше не пов'язаний із російською владою
Санкції проти нього за підтримку російської анексії Криму і його інтеграцію у РФ ввели ще 2017 року, а потім продовжували. 11 липня президент Росії Володимир Путін звільнив Овсяннікова з посади "губернатора", і того самого року він подав позов до ЄС, у якому наголосив, що накладені обмеження заважають йому вести бізнес на території Євросоюзу, зокрема зареєструвати компанію на Кіпрі.
Наприкінці жовтня 2022 року Європейський суд постановив анулювати рішення про продовження санкцій. Суд визнав недоведеним, що колишній кримський посадовець, як і раніше, пов'язаний із російським керівництвом і має дестабілізаційний вплив на Україну після звільнення з посади.
"Заявник уже припинив виконання різних функцій, які виправдовували початкове занесення його імені до списку... Рада не може обґрунтовано посилатися на той факт, що заявник не зайняв позиції дистанціювання від російського уряду щодо ситуації в Україні", – ідеться в рішенні.
Російське видання "Медуза" зазначає, що така позиція Європейського суду є "знаковою" для російських посадовців.
"Це демонструє механізм дії санкцій. Якщо тебе занесли за посадою – іди й намагайся зняти їх. Для посадовців це є потенційно цікавим. Особливо якщо вони не залучені до війни", – сказало джерело видання.
Контекст:
Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. "Приєднання" півострова до РФ не визнають Україна й більшість країн світу.
Стосовно Росії діє кілька санкційних пакетів Євросоюзу. Частина з них пов'язана з незаконною окупацією Криму. Секторальні обмежувальні заходи спочатку ввели в липні 2014 року у зв'язку з дестабілізаційними діями Росії проти України.
Також щодо РФ діє кілька санкційних пакетів ЄС, які забороняють європейським компаніям інвестувати у Крим.