Луценко заявив, що загрозу екологічної катастрофи через будівництво Керченського мосту в Криму має підтвердити експертиза
У межах кримінального провадження прокуратури АР Крим Україна проводить екологічну експертизу будівництва Росією Керченського мосту, заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.
Якщо експертиза підтвердить загрозу екологічної катастрофи, до якої призведе будівництво Росією Керченського мосту в окупованому Криму, Україна звернеться до країн Чорноморського співробітництва для проведення слідства. Про це на брифінгу 12 грудня заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент "ГОРДОН".
"У межах кримінального провадження кримської прокуратури відбувається екологічна експертиза, і в разі, якщо вона підтвердить імовірність екологічної катастрофи, ми плануємо звернутися до країн Чорноморського співробітництва, це до Болгарії, Грузії, Румунії, Турецької Республіки, із пропозицією створення в межах Європейської конвенції про взаємодопомогу у кримінальних справах спільної слідчої групи для проведення досудового слідства, а потім і слідства щодо будівництва цього мосту", – заявив генпрокурор.
Він додав, що прокуратура АР Крим у межах цієї справи опрацьовує із зарубіжними партнерами перспективи заочного засудження винних і економічні санкції проти Росії.
Керченський міст будують коштом федерального бюджету Росії. Загальна вартість проекту становить приблизно 228 млрд руб. (приблизно $4 млрд). У грудні 2016 року старший науковий співробітник Інституту водних проблем Російської академії наук Юрій Медовар заявив, що будівництво мосту через Керченську протоку ведуть без проекту, а сам міст завалиться, навіть якщо його вдасться побудувати.
У міністерстві транспорту РФ заявляли, що забезпечать відкриття автомобільного руху на Керченському мосту до грудня 2018 року, а рух поїздів – до 2019-го.
РФ установила обмеження для проходження суден через Керченську протоку на період спорудження аркових прольотів.
У серпні Мінінфраструктури України заявило про підготовку позову до РФ із вимогою відшкодування збитків, яких зазнають українські порти в Азовському морі через будівництво Керченського мосту.
Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.