Окупанти вирішили депортувати із Криму в Узбекистан дружину чоловіка, вбитого співробітниками ФСБ під час обшуку

Бурханова має двох дітей
Фото: crimean-solidarity.org
11 травня "Радянський районний суд" в окупованому Криму ухвалив рішення вислати за межі Росії Сохібу Бурханову, дружину убитого співробітниками ФСБ під час обшуку на півострові уродженця Узбекистану Набі Рахімова. Про це з посиланням на адвокатів поінформувала спільнота "Кримська солідарність".

"Радянський районний суд розглянув адміністративне правопорушення про незаконне перебування у РФ щодо Сохіби Бурханової. [...] Суд призначив штраф у розмірі 2 тис. руб. та адміністративне вислання за межі РФ за порушення ст. 18.8 КпАП РФ (порушення іноземним громадянином або особою без громадянства правил в'їзду у РФ або режиму перебування у РФ). Її буде поміщено в центр тимчасового тримання, після чого її супроводжуватимуть до кордону Республіки Узбекистан", – ідеться в повідомленні.

Щодо двох неповнолітніх дітей Бурханової "суд запропонував або оформити на них опіку третій особі, або доправити їх у супроводі дорослого в Узбекистан".

Контекст:

Набі Рахімова убили 11 травня. Активісти "Кримської солідарності" повідомляли, що обшук проводили в недобудованому будинку в сімферопольському селищі Дубки. Сусіди розповіли, що чули стрілянину і вибух, після чого з дому вивезли тіло загиблого.

Адвокат Еміль Курбедінов припустив, що співробітники ФСБ катували Рахімова, після чого влаштували інсценування із шумовими гранатами і збройним опором.

У Бурханової двоє дітей віком 11 і 15 років.

Росія окупувала Крим навесні 2014 року після незаконного референдуму. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

Після окупації Криму, за даними правозахисників, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, окупаційна влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар, заявляли правозахисники із Human Rights Watch.