Перший мер Севастополя Семенов: План радикального переходу Севастополя до Росії був готовим уже 1993 року
В інтерв'ю виданню "ГОРДОН" перший мер Севастополя Віктор Семенов сказав, що не повідомляв силові структури України про плани російської сторони домогтися радикального переходу Севастополя у РФ, оскільки в Києві його не приймали.
План радикального переходу Севастополя до Росії був готовим уже 1993 року. Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" сказав перший мер Севастополя Віктор Семенов.
Про це він також писав у своїй книжці "Заручники, або "Битва" за Севастополь".
"Так, була частина російського істеблішменту, передусім Руслан Хасбулатов, який очолював Верховну раду, і безумовно, силові структури, які розробляли сценарії повернення, упевнений, від першого дня після відділення союзних республік. І я в цьому особисто переконався", – заявив Семенов.
Водночас він зазначив, що не повідомляв силові структури України про плани російської сторони.
"Як я міг когось інформувати, якщо в Києві мене не приймали, на мене не зважали? Президент Леонід Кравчук призначив свого представника в Севастополі і тільки з ним спілкувався. Я говорив те, чого хочуть містяни, а представник президента – те, чого хоче Україна. І на цьому ґрунті тривало протистояння. Та й навіщо говорити, якщо я точно знав: цей сценарій неможливо реалізувати просто тому, що керівництво Росії мало іншу думку... Складно про це судити [чи були в курсі цього українські спецслужби]. Напевно, якась інформація просочувалася, адже СБУ і ФСБ практично працювали в одній упряжці згідно з протоколом про співпрацю", – підкреслив Семенов.
Перший мер Севастополя Семенов: Коли ми зберемося повертати Крим, там будуть жити "материкові". Так місцеві називають тих, хто приїхав із неблагополучних регіонів РФ. Читайте повний текст інтерв'ю
У грудні 1991 року розпався Радянський Союз. 8 грудня глави Білорусі, Росії та України зібралися в Біловезькій пущі і констатували, що СРСР припиняє своє існування. АР Крим і Севастополь стали частиною незалежної України.
Віктор Семенов керував Севастополем із 1992-го до 1998 року. Із 1998-го до 2004 року був генеральним консулом України в Санкт-Петербурзі. Був учасником змішаної російсько-української комісії зі співробітництва, де з жовтня 1997 року до вереня 1998 року очолював підкомісію з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України. Потім у ранзі посла з особливих доручень МЗС України із 2004-го до 2014 року був заступником голови цієї самої комісії. На початку 2014 року Семенов очолював робочу групу у МЗС України щодо ситуації у Криму та Севастополі.
Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до Російської Федерації не визнають Україна та більшість країн світу.