Полозов: Замовлення на Климента було оформлено з Москви. Цього разу архієпископа вдалося відбити. Але, боюся, цей раз не останній
Правозахисна та релігійна діяльність архієпископа Сімферопольського і Кримського Православної церкви України Климента, його підтримка українських політв'язнів давно "шалено дратує" російську владу в окупованому Криму, заявив адвокат Микола Полозов.
Адвокат Микола Полозов повідомив у Facebook 3 березня, що подав у "прокуратуру" в окупованому Криму заяву щодо силовиків, які безпідставно утримували понад три години архієпископа Сімферопольського і Кримського Православної церкви України Климента в Центральному райвідділі поліції окупованого Сімферополя.
За словами Миколи Полозова, силовики вивели Климента з автобуса о 10.45 за київським часом.
"У сумці у нього були особисті речі релігійного призначення: підрясник, єпітрахіль, поручі, тобто є все необхідне для релігійних дій. Співробітники поліції запитали у Климента, як називається кожен із цих релігійних предметів. Об 11.50 якийсь невідомий "парафіянин" написав заяву, де було перелічено всі ці предмети і зазначено, що архієпископ їх викрав. Співробітників поліції не збентежило те, що ці речі належать Клименту і він їх узяв зі своєї церкви", – написав адвокат.
Священика привезли у відділ поліції Центрального району, де утримували майже п'ять годин, додав Полозов.
"У Климента відібрали пояснення, в яких він вказав, що всі ці предмети є його особистим майном, а обвинувачення в їх крадіжці є абсурдом... Оскільки жодних протоколів щодо Климента не складали і його не було затримано, ми з Емілем запропонували архієпископу покинути відділ. У журналі записів Климент поставив позначку, що має претензії до співробітників поліції через утримання його протягом більш ніж трьох годин", – написав Полозов.
Адвокат зазначив, що, коли вони вийшли на вулицю, їх наздогнав "заступник начальника поліції" Сімферополя Сергій Нікітін і повідомив, що є заява, згідно з якою Климент "під час проведення огляду вранці нецензурно висловлювався", тому потрібно поїхати в Київський відділ поліції для складання протоколу.
"У цей самий час я подав у прокуратуру заяву про порушення прав Климента у зв'язку з утриманням його в поліції протягом понад трьох годин. Після того, як ми приїхали в наступний відділ поліції, нам повідомили, що має приїхати заявник і тоді будуть складати протокол... Ми чекали загалом приблизно дві з половиною години. За півгодини до закінчення строку у відділ привели людину, яка зовнішнім виглядом скидалася на алкоголіка і бездомного в одній особі. Саме вона чула, як архієпископ нібито нецензурно висловлювався. І майже відразу вивели", – заявив він.
Полозов повідомив, що Климент скористався правом не свідчити проти себе і зробив відповідну позначку в бланку пояснення, після чого його відпустили.
"Моралі в цій історії немає жодної. Правозахисна та релігійна діяльність архієпископа Климента, його підтримка українських політв'язнів уже давно шалено дратує російську владу в окупованому Криму. Замовлення на архієпископа було оформлено з Москви, і локальним завданням силовиків було бажання не допустити зустрічі Климента з [українським політв'язнем] Павлом Грибом. А глобальним – завадити його діяльності, залякати... Цього разу архієпископа Климента вдалося відбити. Але, боюся, цей раз, на жаль, не останній", – написав адвокат.
Архієпископа ПЦУ затримали в Криму 3 березня. Він збирався їхати в російський Ростов-на-Дону на зустріч з українським політв'язнем Павлом Грибом.
Климент заявляв, що, за словами російських силовиків, затримання відбулося у зв'язку з повідомленням про крадіжку в церкві. Пізніше Полозов повідомляв, що Климента хотіли обвинуватити у дрібному хуліганстві за нібито нецензурні висловлювання.
Увечері Климента відпустили без складання протоколу.
У березні 2014 року після незаконного референдуму Росія окупувала Крим і Севастополь. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.