Порошенко про резолюцію Генасамблеї ООН: Незважаючи на гібридні спроби Москви закрити "кримське питання", міжнародний фронт деокупації Криму міцніє
Резолюція Генасамблеї ООН щодо Криму стала "потужним сигналом агресору", що верховенство міжнародного права на боці України. Таку думку висловив український президент Петро Порошенко.
Президент України Петро Порошенко привітав ухвалення резолюції 72-ї сесії Генасамблеї ООН про порушення прав людини в Криму, назвавши його показником зміцнення "міжнародного фронту деокупації" півострова. Про це він написав у Facebook.
"Вдячний справжнім друзям українського Криму – як співавторам резолюції, так і тим, хто підтримав її своїми голосами. Попри гібридні спроби Москви закрити "кримське питання", міжнародний фронт з деокупації Криму міцніє. Попри жорстокі репресії Кремля, свободу і гідність людей не зламати. Попри відверті маніпуляції, злочинів Кремля не приховати. Як і не уникнути міжнародної відповідальності за них – ні замовникам, ні організаторам, ні виконавцям", – заявив Порошенко.
На його думку, резолюція стала "потужним сигналом агресору" і окупаційній владі Криму, що на боці України "верховенство міжнародного права, правда і справедливість".
19 грудня Генеральна Асамблея ООН 70 голосами проти 26 ухвалила внесену Україною резолюцію "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь".
Резолюція, зокрема, закликає Росію негайно виконати постанову Міжнародного суду від 19 квітня 2017 року, який схвалив заходи за позовом України проти Росії для захисту національних меншин в окупованому Криму, не перешкоджати діяльності на півострові Меджлісу кримськотатарського народу і звільнити українських громадян, жителів Криму, яких було незаконно затримано і засуджено в Російській Федерації".
19 грудня 2016 року Генасамблея ООН ухвалила першу резолюцію про права людини в Криму і Севастополі. У документі Росію вперше назвали державою-окупантом, а АР Крим – тимчасово окупованою територією. За документ також голосували представники 70 країн.