Прокуратура АР Крим кваліфікувала "вирок" Чубарову як порушення законів і звичаїв війни

Прокуратура АРК прокоментувала "вирок" Чубарову
Фото: krymr.com
Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя заявила, що вирок "суду" на окупованому півострові щодо лідера Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова порушує норми міжнародного гуманітарного права. Про це йдеться в повідомленні відомства у Facebook.

Дії окупаційних правоохоронних і судових органів прокуратура кваліфікує як порушення законів і звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від восьми до 12 років.

Зазначають, що в так званій "справі 26 лютого", за якою "засудили" Чубарова, прокуратура АРК встановила й повідомила про підозру вже 29 осіб. Це окупаційні "слідчі", "прокурори" і "судді", які на таких самих незаконних підставах переслідували заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгозу.

Контекст:

1 червня "Верховний суд" окупованого Росією Криму визнав Чубарова винним в "організації масових заворушень" у лютому 2014 року в Сімферополі. Йому присудили шість років позбавлення волі в колонії загального режиму, 200 тис. руб. (приблизно 74,5 тис. грн) штрафу і 200 годин виправних робіт. Адвокат Микола Полозов подав апеляцію на це рішення.

"Верховний суд" частково задовольнив вимогу сторони обвинувачення, яка вимагала для голови Меджлісу дев'ять років в'язниці.

Вирок ухвалили у справі про так звану організацію масових заворушень у лютому 2014 року. 26 лютого 2014 року, ще до окупації півострова, біля парламенту автономії в Сімферополі проводили два мітинги: на одному були кримські татари, які виступали за єдність України, на іншому – прибічники приєднання півострова до Росії. На акції сталися  зіткнення, двоє людей загинуло.

Кримінальну справу, що стосується подій 26 лютого 2014 року в Сімферополі, Слідчий комітет РФ відкрив у березні 2020 року. Чубарову висунули обвинувачення за ч. 1 ст. 212 Кримінального кодексу РФ (організація масових заворушень) і за двома епізодами ст. 280.1 (публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації).