"Розуміємо чутливість питання". ФІФА відповіла УАФ на лист про появу карти України без Криму
Міжнародна федерація футболу (ФІФА) перепросила за появу під час трансляції церемонії жеребкування відбору на чемпіонат світу з футболу 2026 року карти України без окупованого Росією Криму. Про це 15 грудня поінформувала Українська асоціація футболу (УАФ).
Інцидент стався 13 грудня. На інфографічній карті Європи, де позначили країни, збірні яких не можуть перетинатися у відборі, було виділено територію України без Криму, пояснювали в УАФ і повідомляли про лист у ФІФА щодо цього.
Сьогодні українська асоціація опублікувала фото листа від ФІФА, його підписав керівник напряму взаємодії з асоціаціями – членами ФІФА Ельхан Мамедов.
"Ми підтверджуємо отримання вашого листа від 13 грудня 2024 року та хочемо подякувати вам за те, що звернули нашу увагу на зазначене питання. Ми з глибокою повагою ставимося до занепокоєння, висловленого Українською асоціацією футболу, і розуміємо чутливість даного питання", – цитують відповідь в УАФ.
У ФІФА стверджують, що інфографічну карту, на якій не було Криму у складі України, "розробила третя сторона – зовнішній підрядник із надання відповідних послуг".
"Виявивши проблему, ми негайно здійснили кроки для вирішення ситуації, зокрема вжили заходів для видалення зображення з обігу. Окрім того, ми проводимо внутрішню перевірку, аби переконатися, що такі помилки не повторяться в майбутньому. Ми цілком усвідомлюємо делікатність цього питання, і хоча інцидент був ненавмисним, ми щиро шкодуємо про будь-яку моральну шкоду, якої він міг заподіяти, і цінуємо ваше розуміння навзаєм, оскільки ми з усією відповідальністю працюємо над вирішенням цієї ситуації", – заявив Мамедов.
Контекст:
Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року.
Окупації півострова не визнають Україна й більшість інших країн. Українська влада неодноразово заявляла, що налаштована на деокупацію всіх захоплених із 2014 року Росією українських територій, зокрема Криму.
У світі регулярно виникають скандали з картами України без Криму. Зокрема, 30 травня уряд Угорщини опублікував у своєму YouТube-каналі відеоролик із закликом до миру, у ньому була карта України, де Крим не входив до її складу. Після критики Будапешт виправив ролик.