Стефанчук анонсував у Раді слухання щодо деокупації Криму
Їхнє проведення під час виступу 23 серпня на другому саміті Кримської платформи, який транслювали в YouTube Офісу президента України, анонсував спікер парламенту Руслан Стефанчук.
"Ми напрацьовуємо низку... законодавчих актів, які... підтримають тих, хто потерпає від... [російської] агресії. Ідеться, зокрема, про закони України про національні спільноти, про статус кримськотатарського народу, а також у парламенті найближчим часом будуть проведені слухання щодо стратегії деокупації та реінтеграції Криму", – сказав голова Ради.
За його словами, парламент готовий до законодавчої підтримки, спрямованої на допомогу у відновленні Криму після його деокупації, а також залучення інвесторів і донорів.
Офіційно діяльність Кримської платформи розпочали на інавгураційному саміті 23 серпня 2021 року. У ньому взяло участь 46 делегацій.
На саміті ухвалили декларацію Кримської платформи, яка засуджує політику Росії щодо окупованого Криму. Вона відкрита для підписання іншими країнами, зазначав президент Володимир Зеленський.
У МЗС РФ назвали Кримську платформу "русофобською акцією, що не має перспектив", і заявили, що участь інших країн в ініціативі "неминуче позначиться на відносинах" із Росією.
Другий саміт Кримської платформи проводять у Києві у змішаному форматі – більшість політиків виступають за допомогою відеозв'язку.
На початку серпня Стефанчук казав, що на парламентський саміт Кримської платформи, який відбудеться у Загребі (Хорватія) 24 жовтня, запросить спікера Рійгікогу Естонії Юрі Ратаса.
17 серпня голова Ради зазначав, що запрошення взяти участь у Кримській платформі надішлють спікерам парламентів світу, які підтримують Україну, зокрема – із країн "Великої двадцятки".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до Російської Федерації не визнають Україна та більшість країн світу. Після окупації РФ перетворила Крим на військову базу.
24 лютого 2022 року Росія відкрито вторглася на материкову Україну, зокрема з території півострова. Українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених із 2014 року Росією українських територій, зокрема Криму.