Тарута: Примусовий викуп підприємств Ахметова? У мене всі активи в Криму "націоналізували" ще у 2014 році G

Тарута: Я ж не хвалив Росію, а жорстко критикував її і за анексію Криму, і за агресію на Донбасі
Фото: Олександр Хоменко / Gordonua.com

Позафракційний народний депутат Сергій Тарута в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив, що не спілкується з росіянами, тому не знає, що саме вони мають на увазі під примусовим викупом підприємств бізнесмена Ріната Ахметова.

Позафракційний народний депутат Сергій Тарута в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив, що, на відміну від бізнесмена Ріната Ахметова, його активи в окупованому Криму захопили ще у 2014 році.

"Примусовий викуп підприємств Ахметова? У мене всі активи в Криму "націоналізували" ще у 2014 році. Я з росіянами не спілкуюся, тому не знаю, що вони мають на увазі під примусовим викупом. Мої активи "націоналізували" через мою позицію щодо РФ. Так що в моєму випадку ніякого примусового викупу не було, відразу всі "націоналізували". Я ж не хвалив Росію, а жорстко критикував її і за анексію Криму, і за агресію на Донбасі. Природно, відразу була команда "самообороні Криму" захопити мої активи. Нічого не повернули: ні активи, ні особисті речі. Я зараз з ними перебуваю вже в Європейському суді", – зазначив нардеп.

За його словами, цей судовий процес може затягнутися на досить довгий термін.

"Спочатку подав до суду в Алуштинському районі. У російських судах немає правди, там неможливо перемогти, хоча за російським законодавством немає такого поняття як "націоналізація". І все ж "націоналізували". Судові розгляди давно ведуться. У 2014–2015 роках я пройшов три інстанції, а у 2015-му справу передали в Європейський суд. Але там дуже довга процедура, коли буде судове рішення – ще невідомо", – підкреслив Тарута.

За даними російського агентства ТАСС, так звана влада анексованого Криму заявила про примусовий викуп майна Керченського стрілочного заводу та Керченського металургійного комбінату, які пов'язують з українським бізнесменом Рінатом Ахметовим.

У червні 2015 року уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв повідомив, що багато високопоставлених українських чиновників мають зв'язки з окупаційною владою Криму, оскільки ведуть бізнес на півострові.

Росія анексувала Крим і Севастополь у березні 2014 року. 16 березня відбувся незаконний референдум, 17 березня президент РФ Володимир Путін своїм указом ухвалив "волевиявлення" кримчан і визнав незалежність півострова. 18 березня глава російської держави і невизнана кримська влада підписали договір про входження Криму до складу Росії.