У Бухаресті українців не пустили на матч через прапор із написом "Крим – це Україна". МЗС відреагувало

Українцям запропонували здати прапор у камеру зберігання
Фото: Dmytro Serhiyovych / Facebook
22 червня користувач Facebook Дмитро Сергійович повідомив, що румунська поліція не пустила на футбольний матч у Бухаресті українців через прапор із написом "Крим – це Україна".

Чоловік розповів, що його друзі (імен він не вказав) 21 червня в Бухаресті прийшли на матч Євро 2020, де грали збірні України та Австрії. На вході до стадіону вони побачили "нездоровий інтерес" місцевої поліції до всіх прапорів, які фанати намагалися пронести на матч.

"Із собою мали два прапори з написом "Kyiv" та "Crimea is Ukraine". Коли поліція помітила прапор із Кримом, поназбігалося купа незрозумілих людей, що відтіснили нас убік та сфоткали прапор. Сказали, що вхід із цим прапором заборонений, тому що це політика", – наводить Дмитро Сергійович слова своїх друзів.

Українці у відповідь заявили, що напис на прапорі – це факт, а не політика. Після цього поліцейські запитали в них, чи хочуть вони потрапити на матч, і наполягли на здаванні прапора в камеру зберігання.

"[Поліцейські] сказали, що Крим – спірна територія між Росією та Україною, і відмовилися поглянути на карту в Google Maps. У цей увесь кіпіш також вписався український коп із поліції діалогу та казав румунам, що прапор можна пропускати, але в результаті, поспілкувавшись із ними, прийняв їхню позицію і сказав нам, щоб ми не підіймали сперечання, інакше нас не пустять на стадіон", – додали українці.

Спікер українського Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко 22 червня в коментарі "Радіо Свобода" сказав, що міністерство вже звернуло увагу на цю ситуацію.

"Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба доручив українському посольству в Бухаресті негайно звернутися до румунської сторони задля з’ясування обставин цієї ситуації", – зазначив Ніколенко.

Контекст:

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна й більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.