У Крим звозять мобілізованих із депресивних регіонів РФ, вони "п'ють до усрачки" – Чубаров

Росіяни, які прибули у Крим, бояться опинитися на передовій, зазначив Чубаров
Фото: ЕРА

В окупованому Криму побільшало росіян, мобілізованих для війни проти України. Про це 18 січня повідомив у Facebook голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

"У Криму останніми тижнями помітно збільшилася кількість російських окупаційних військ, більшість із яких розміщують на півночі Криму, а також у Совєтському (Ічкі), Нижньогірському (Сейлер) та Кіровському (Іслям-Терек) районах. Російські військовослужбовці, що прибувають, більшістю є уродженцями внутрішніх депресивних регіонів Росії", – написав він.

За словами голови Меджлісу, "отримуючи на руки військову зарплату, ці "чмобіки" просаджують її протягом кількох днів у прилеглих питних закладах".

"Як зауважив один із місцевих жителів, "п'ють до усрачки", виправдовуючи це у п'яних розмовах страхом опинитися на передовій. Водночас російські офіцери намагаються зобов'язати місцевих підприємців  власників СТО та ремонтних майстерень безкоштовно обслуговувати військові автомобілі та іншу техніку", – пояснив Чубаров.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)

21 вересня президент РФ Володимир Путін оголосив "часткову" мобілізацію в Росії для поповнення військ, які вторглися в Україну. 28 жовтня міністр оборони РФ Сергій Шойгу доповів Путіну про її завершення.

7 грудня Путін заявив, що у продовженні мобілізаційних заходів у РФ "немає потреби". Він уточнив, що 150 тис. мобілізованих росіян перебувають у резерві, ще 150 тис. скеровано у зону бойових дій в Україні. Із них, за словами президента РФ, лише 77 тис. служать на передовій.

Контекст:

Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин та незаконного референдуму 16 березня 2014 року. "Приєднання" півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

24 лютого 2022 року Путін оголосив про вторгнення в Україну. Із самого початку, за даними СБУ, він розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився. У квітні росіян вигнали з північних областей, восени було деокуповано частини Харківської та Херсонської областей, бої відбуваються на сході та півдні.

Українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених із 2014 року Росією українських територій, зокрема Криму.